Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy podpisać umowę z PZU, to po przeczytaniu tego artykułu z pewnością utwierdzisz się w przekonaniu, że PZU to najlepszy wybór. To, co o nim decyduje, to nie tylko premie i prowizje, ale też wiele innych składników:  jakość - nie tylko oferowanych produktów, ale i samej obsługi, podejście firmy do klientów, do nowoczesnych narzędzi i rozwiązań. Dlaczego to jest tak istotne? W byciu agentem nie chodzi wyłącznie o to, żeby sprzedać, ale żeby klient chciał zostać z nami jak najdłużej. 


Co pomoże Ci zostać wyśmienitym agentem? Czy agenta ubezpieczeniowego można porównać do kucharza, a PZU do najlepszej cukierni?

Spróbujmy: Kucharz, żeby upiec smaczne ciasto, musi mieć dobre jakościowo składniki i narzędzia. Jeżeli mamy początkującego kucharza, to zdecydowanie przydałby się doświadczony szef kuchni kucharz, który podpowie najlepszy, udoskonalany latami przepis. Dobre ciasto, kupione w sprawdzonej cukierni, gwarantuje jakość i pozytywne odczucia klientów, którzy stają się wierni cukierni z tradycjami. Podobnie jest z agentem w PZU.


Poznaj składniki przepisu na sukces agenta:

1. Szczypta rozpoznawalności marki:
PZU to lider ubezpieczeń na rynku. Tradycja i doświadczenie to elementy, które gwarantują stabilność współpracy. To marka, która jest znana każdemu. Dzięki niej jesteśmy rozpoznawani na rynku.

2. Garść pomocy zespołu sprzedaży
Po podpisaniu umowy, przez cały proces wdrożenia przeprowadzi Cię Twój kierownik. Możesz liczyć też na pomoc specjalisty produktowego. To oni ustalą z Tobą kiedy i jakie szkolenia będą dla Ciebie najlepsze. To oni są dla Ciebie pierwszą linią, gdy będziesz potrzebować informacji. Kierownik przeprowadzi Cię przez cały proces przygotowania do zdania egzaminu KNF, który jest wymagany, aby zostać agentem. Tutaj możesz poznać kierowników sprzedaży w całej Polsce: Poznaj nas

3. Miarka nowoczesnych narzędzi i szkoleń
W trosce o najwyższe standardy obsługi, już od początku rozpoczęcia współpracy z agentem dbamy o to, aby w każdym miejscu i o każdej porze mógł poszerzać swoją wiedzę. PZU wdrożyło nowoczesne narzędzie, które cały czas jest dostępne dla agenta. Mowa tu o aplikacji MAP – czyli Mobilny Agent PZU. Aplikacja służy do załączania dokumentacji zdjęciowej do polis oraz do nauki i komunikacji. A jak to narzędzie zostało wykorzystane szkoleniowo? W bardzo prosty sposób. Już od pierwszego miesiąca współpracy z agentem, udostępniamy testy wiedzy, dzięki którym ma możliwość na bieżąco uczyć się, sprawdzić swoją wiedzę, a najważniejsze – może to robić w domu lub biurze. Mobilna nauka w dzisiejszych czasach oznacza sprawne wdrożenie do zawodu. Wiedzę jak sprzedawać, jak poszukiwać klientów dostarczy program warsztatów, czyli Akademia Agenta.

4. Dużo pomocy w programie STARTER
Oprócz ścieżki awansu, programu benefitów, przygotowaliśmy dla Agentów Wyłącznych Program STARTER pomagający finansowo na starcie w biznesie ubezpieczeń. Program jest kierowany do osób rozpoczynających współpracę na wyłączność z PZU SA. Główne elementy programu to wsparcie finansowe, premie za przypis i aktywność. Więcej informacji o programie przekaże Ci Twój kierownik.

5. Wedle uznania: własne, nowoczesne biuro pod szyldem PZU
Z nami możesz otworzyć własne biuro ubezpieczeniowe. Nasi partnerzy otrzymują wszystko, czego potrzebują do otwarcia i prowadzenia własnej działalności: aranżację lokalu, komplet mebli, oznakowanie zewnętrzne, materiały marketingowe, pakiet szkoleń. Więcej informacji jak otworzyć własne biuro, znajdziesz: TUTAJ

6. Trochę promocji
Pomagamy zaistnieć Ci w internecie, dzięki czemu klient łatwiej trafi właśnie do Ciebie. Możesz mieć swoją profesjonalną, imienną stronę www - w domenie agentpzu.pl, a jako agent z biurem, otrzymasz także wizytówkę Google – zintegrowaną z wyszukiwarką agentów na stronach pzu.pl i agentpzu.pl. Masz także możliwość prowadzenia swojego biznesowego profilu w jednym z kanałów social media. Możesz wykorzystać gotowe szablony do promocji swojej działalności. Dostarczamy Ci pomysłów i inspiracji na reklamę. 


Nie czekaj, zasmakuj w pracy w PZU!