Wystartowaliśmy z kampanią promującą zawód agenta ubezpieczeniowego PZU. Chcemy przybliżyć zalety tej profesji osobom poszukującym pracy, a także tym, którzy szukają pomysłu na własny biznes lub jego rozwinięcie. 

W wrześniu ruszyliśmy z promocją zawodu agenta. Działania rozpoczęliśmy od udziału w Międzynarodowych Targach Franczyza EXPO 2021, które odbyły się na PGE Narodowym w Warszawie - Więcej o Targach.

Kolejną aktywnością promującą zawód agenta było spotkanie online dla osób zainteresowanych współpracą z PZU. Nasi eksperci i sami agenci, którzy z nami współpracują, opowiadali o prowadzeniu własnego biznesu pod szyldem PZU. Uruchomiliśmy też wiele ogłoszeń w portalach pracy, takich jak: OLX, pracuj.pl, praca.pl i innych. Stworzyliśmy specjalną stronę dedykowaną tej kampanii - tutaj. Promujemy również zawód agenta w kilku artykułach, czy wywiadach, np.: mamopracuj.pl, wlasnybiznes.pl, praca.pl. Stworzyliśmy również krótkie filmy i spoty reklamowe, w których występują nasi agenci. 

Kampanię promocyjną prowadzimy online, w social mediach, w portalach branżowych. Razem z naszym domem mediowym Sigma Bis stawiamy też na działania reklamowe programmatic.

Stworzyliśmy wiele ciekawych kreacji, które mamy nadzieję zachęcą użytkowników internetu do odwiedzenia naszej strony. Tym razem postanowiliśmy zaangażować w kampanię również naszych agentów, ludzi, którzy są wiarygodni, dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Jedna z naszych agentek Monika Nozderka w wywiadzie dla mamopracuj.pl opowiada o swoich doświadczeniach łączenia obowiązków mamy z pracą w zawodzie agenta.

Przygotowaliśmy specjalny spot reklamowy, w którym to nasi agenci opowiadają o swojej współpracy z PZU. 

Kontynuacją spotu będą filmy z naszymi czterema agentami: Moniką Nozderką, Agatą Smolarek, Piotrem Kłyszem i Sławomirem Szczepaniakiem, którzy na nagraniach opowiadają o tym, co liczy się dla nich w pracy agenta i przy współpracy z PZU. Filmy będziemy publikować w kolejnych tygodniach.

Zachęcamy do zapoznania się z kreacjami graficznymi przygotowanymi na tę kampanię: 

Redakcja: Marta Żukowska

Jakub Gorayski

Jakub Gorayski

Kierownik Zespołu Rozwoju Sieci Wyłącznej

Jakub Gorayski

Rynek pracy się nieustannie zmienia, coraz częściej akcentowane są potrzeby takie jak: elastyczny czas pracy, work life balance, czy niezależność, a jednocześnie poczucie stabilności i możliwości rozwoju. To wszystko oferujemy w zawodzie agenta ubezpieczeniowego, dlatego z dumą zachęcamy do współpracy z PZU. W obecnych czasach podkreślamy stabilność i siłę naszej marki. Stawiamy na rozwój i innowacyjne rozwiązania. Dostarczamy nowoczesne narzędzia sprzedażowe do zdalnej obsługi klienta, a nasi agenci to świetni profesjonaliści, doskonale przygotowani do zawodu.

Sebastian OIiszewski

Sebastian OIiszewski

Menedżer Rozwoju Sieci Wyłącznej

Sebastian OIiszewski

Współpracują z nami agenci, którzy mają po kilka własnych biur, zatrudniają pracowników i prowadzą swój biznes pod naszą marką. Są też agenci, dla których to praca dodatkowa, często łączą już istniejące biznesy. Mamy wśród nich księgowych, biura nieruchomości, biura podróży, warsztaty samochodowe i wiele innych. To zdecydowanie bardzo elastyczny zawód, który daje wiele możliwości, dlatego właśnie w jednym z haseł kampanii mówimy: „…pracuj jak Ci wygodnie".

Marta Żukowska

Marta Żukowska

Główny Specjalista ds. Rozwoju Sieci Wyłącznej

Marta Żukowska

W kampanii postawiliśmy na plusy wynikające z pracy w zawodzie agenta, a także na prawdziwe doświadczenia współpracujących z nami agentów. Odczarowujemy nieaktualny już wizerunek tej profesji. Dziś agent jest doradcą - osobą, której ufamy, trochę jak rodzinny dentysta, najczęściej przecież mamy jednego i sprawdzonego. Główne hasła tej kampanii to "Pracuj jak Ci wygodnie" oraz "Odkryj siebie w nowym wydaniu" - mają uświadomić osobom poszukującym nowego wyzwania zawodowego, czy pomysłu na biznes, że praca agenta daje dużą wolność, wiele możliwości, a przy tym jest stabilna, bo stoi za nią silny brand - do tego nawiązuje trzecie hasło: "Dołącz do najlepszych, graj z PZU".

Agnieszka Ducka-Waś

Agnieszka Ducka-Waś

Główny Specjalista ds. Rozwoju Sieci Wyłącznej

Agnieszka Ducka-Waś

Chcemy pokazać, że zawód agenta ubezpieczeniowego daje wiele opcji, z których można wybrać tę najlepszą dla siebie. To elastyczna praca, gdzie agent sam decyduje jak, ile i gdzie pracuje oraz jak dużo zarabia. Z nami można pracować jako agent terenowy, odwiedzając klientów, z domu, albo też rozwijać swój biznes otwierając własne biuro ubezpieczeniowe. To praca zarówno dla osób poczatkujących, których wszystkiego nauczymy, jak i dla doświadczonych w sprzedaży profesjonalistów.