Wyłącznie dla Najlepszych –  Przepis na sukces Alicji Szewczyk

Alicja Szewczyk, agentka, która jest uczestnikiem programu „Wyłącznie dla Najlepszych”, przypomina, że ten biznes buduje się na relacjach z ludźmi. Zapraszamy na rozmowę i poznanie jej "Przepisu na sukces".

Jak długo współpracujesz z PZU? 
Współpracę z PZU rozpoczęłam 15 kwietnia 1993 r., blisko 30 lat temu. Początkowo była to umowa o pracę, a od 1 września 1997 r. umowa agencyjna w ramach własnej działalności gospodarczej.

Twoje największe zawodowe osiągniecie to…?
Moim największym osiągnięciem jest przygotowanie do pracy następcy biznesowego, którym jest mój syn i w konsekwencji otwarcie, pierwszego w Obszarze Świętokrzyskim, biura w najwyższym standardzie Agent 3.0.

Jaki jest Twój przepis na sukces?
Na sukces w tej pracy składają się, moim zdaniem, głównie wysoka jakość obsługi, systematyczność, samodyscyplina, determinacja, ale także życzliwość i otwartość na ludzi.

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w pracy agenta? 
Największe wyzwanie w pracy agenta to być nie tylko sprzedawcą, a móc nazwać się doradcą ubezpieczeniowym klienta - uważnie słuchać, prawidłowo rozpoznawać potrzeby, służyć klientowi życzliwą pomocą.

Jaką masz radę dla innych agentów? 
Swoim kolegom agentom, głównie tym z krótszym stażem, radziłabym, aby byli konsekwentni w swojej pracy, nie zrażali się chwilowymi niepowodzeniami, bo te będą się niestety zdarzać, i co najważniejsze, żeby nie zapominali, że ten biznes buduje się na relacjach z ludźmi.Redakcja: Marta Żukowska