Adam Zieliński, Stare Bogaczowice , Główna 75

https://adazielinski.agentpzu.pl

Stare Bogaczowice z biurem agenta PZU

Nowe biuro agenta PZU powstało w miejscowości Stare Bogaczowice. Jego właściciel, Adam Zieliński w krótkiej rozmowie z naszym Koordynatorem ds. Sieci Placówek Agencyjnych - Michałem Groniem, opowiada o swojej drodze do rozwoju własnego biznesu. Zapraszamy do lektury i na fotorelację z uroczystego otwarcia placówki.


Adam Ty i PZU jak to się zaczęło? 
Około 5 lat temu otworzyłem własną działalność gospodarczą. Od momentu startu poszukiwałem inspiracji do rozszerzenia współpracy i stworzenia tzw. „drugiej nogi”, rozważałem między innymi wejście w rynek ubezpieczeń. Około trzy lata temu spotkałem się z Kierownikiem Krystianem Markierem, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dobry kierunek. Z Krystianem znaliśmy się z poprzedniej firmy, w której razem pracowaliśmy, więc miałem pełne zaufanie względem nawiązania współpracy z PZU, dokumenty stanowiły już tylko formalność.

Co spowodowało, że zdecydowałeś się na zmianę stylu pracy z dotychczasowego tzw. „agenta z teczką ” na agenta z biurem? 
Rozpoczynając współpracę miałem, już z „tyłu głowy” plan na rozwijanie i otwarcie placówki Agenta 2.0. Daje to możliwość docierania do szerszej grupy klientów oraz nadal łączenia mojej działalności z ubezpieczeniami. Decyzję przyspieszyło spotkanie zespołu w grudniu 2019 roku z Dyrektorem Maciejem Koniecznym, który jasno zarysował strategie, jaka stoi przed nami agentami i nie pozostało nic więcej jak tylko zacząć mocniej i bardziej intensywniej poszukiwać lokalizacji.

Jak wyglądały poszukiwania lokalu i dlaczego właśnie w tej lokalizacji postanowiłeś otworzyć swoje biuro w standardzie Agent 2.0? 
Poszukiwania lokalu nie są prostą sprawą, chcąc mieć zarazem świetnie położony lokal ,spełniający oczekiwania klientów tj. dostęp do parkingu, parter, lokalizacja itp. Wbrew pozorom takich lokali wcale nie jest tak wiele jak by się mogło wydawać. Przyznaję na początku chciałem otworzyć biuro w Wałbrzychu, do momentu aż nie natrafiłem na przetarg na najem lokalu w gminie, której mieszkam tj. Stare Bogaczowice. Szybka analiza i decyzja, że lokalizacja jest trafiona, ponieważ jest to jedyne miejsce „biurowe” w promieniu 6 km, gdzie możesz kupić ubezpieczenie i to bezpośrednio u Agenta PZU.

Oprócz ubezpieczeń prowadzisz jeszcze inną działalność, w jaki sposób łączysz te dwie branże? 
Zajmuje się doradztwem w zakresie czasu pracy dla firm transportowych. Tworzymy również całą niezbędną dokumentację, zgodną z obowiązującymi przepisami w kraju i zagranicą. Obie działalności świetnie się uzupełniają, a klient może znaleźć u nas kompleksowe rozwiązania dla swojej firmy.

Jak planujesz dalej rozwijać swój biznes? Jak biuro zostanie wykorzystane do realizacji Twoich celów?
Systematyka i promocja lokalizacji - to wymaga sporo czas. Zwiększenie świadomości klienta o istnieniu tego miejsca, to jest główny cel na Q4 2020.

Co jest dla Ciebie ważne w codziennej współpracy z klientem?
Zaufanie, jakim obdarza mnie klient. Daje mi to poczucie dobrze wykonanej pracy.

W jaki sposób zamierzasz promować swoje biuro?
Aktualnie chcę wystartować w konkursie "Wzbudź emocje – zrób promocję!", by wygrać pieniądze na promocję biura. Szczegóły wkrótce!

Co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w codziennej pracy? I jak sobie z tym radzisz?
Łączenie, życia zawodowego z prywatnym tak, aby utrzymać zdrową proporcję, udaje się mi ją zachować dzięki mojej żonie, która wspiera mnie w codziennych działaniach.

Twoje plany na najbliższy rok?
Takim planem jest osiągnięcie progu profesjonalista.

Nie samą pracą człowiek żyje. Co po pracy, jakie masz pasje, hobby zainteresowania?
Sport z naciskiem na piłkę nożną. Cały rok, minimum dwa razy w tygodniu. Pozwala to na rozładowanie codziennych stresowych sytuacji. Poza sportem i pracą, najważniejsi są moi bliscy, spędzanie czasu wspólnie w rodzinnym gronie, daje wiatr w żagle na kolejny dzień pełen wyzwań.

Maciej Konieczny

Maciej Konieczny

Dyrektor Sprzedaży Obszar Dolnośląski

Maciej Konieczny

Agencja w Starych Bogaczowicach to kolejny krok na drodze rozwoju biznesu Adama. To także pokazanie, że usługi ubezpieczeniowe mogą z powodzeniem stanowić dodatkowy biznes dla osób posiadających żyłkę przedsiębiorczości. Decyzja Adama o otwarciu biura to ruch przemyślany i zaplanowany w oparciu o wykorzystanie potencjału dotychczas prowadzonej działalności. Gratuluję świetnego pomysłu i konsekwencji w jego realizacji. Powodzenia!

Krystian Markiel

Krystian Markiel

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych ZS 288 Wałbrzych

Krystian Markiel

To duży komfort, kiedy już w momencie podpisywania umowy agencyjnej masz poczucie, że kandydat ma jasno określony w czasie, starannie przemyślany pomysł na siebie w PZU. Tak właśnie było w przypadku Adama Zielińskiego, który jest ukierunkowany przede wszystkim na działanie w sektorze MSP (dotarcie do firm transportowych oraz do zarządców wspólnot mieszkaniowych). Na etapie podpisywania umowy, agent miał już jasno określone kryteria dochodowe oraz lokalizacyjne. Drugim krokiem było otwarcie biura Agenta 2.0. Ogromna determinacja, zaangażowanie i przede wszystkim konsekwentne realizowanie przez Adama założonych celów, spowodowały, że na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku, pomimo trwającej pandemii, została ostatecznie wybrana i przedstawiona do akceptacji lokalizacja nowego biura Agent 2.0. Stare Bogaczowice to centrum wałbrzyskiego zagłębia firm transportowych. Okoliczne miejscowości stanowią bazę kilku znaczących przewoźników. Biuro agenta było niejako odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony lokalnych przedsiębiorców. Jeszcze podczas biznesowych spotkań w terenie – okazało się, że właściciele tych firm bardzo cenią sobie możliwość obsługi aktualnych dla nich tematów (ubezpieczenia, rozliczenie czasu pracy kierowców itp.) w dogodnym dla nich czasie oraz w miejscu, które daje komfort spokojnej rozmowy biznesowej. Patrząc na to, z jakim zapałem i energią Adam podchodzi do swojego biznesu, jak mocno ukierunkowany jest na sektor MSP, który powinien być przecież „wyróżnikiem” Agenta Wyłącznego, w jaki sposób planuje swój rozwój, np. oferując ubezpieczenia życiowe oraz jaki ma pomysł na funkcjonowanie swojej agencji – jestem spokojny o jego kolejne sukcesy w branży ubezpieczeniowej.