Placówka agenta PZU w Środzie Wielkopolskiej

W Środzie Wielkopolskiej powstało nowe biuro agenta PZU. Zapraszamy na rozmowę z właścicielem - Mariuszem Przybylskim i relację z otwarcia.


Od jak dawna współpracujesz z PZU?
Współpracuję z PZU od 2012 r.

Czym zajmowałeś się zanim rozpocząłeś współpracę z ubezpieczeniami?
Wcześniej prowadziłem firmę zajmującą się produkcją mebli i akcesoriów do mebli. Współpracowałem przez kilka lat z niemiecką firmą, która miała filię w Polsce.

Skąd więc decyzja na przebranżowienie?
Agent współprowadzący ze mną biuro (moja żona), zajmuje się ubezpieczeniami od 2004 r. To ona zaraziła mnie pasją do pracy w ubezpieczeniach. Tak zaczęła się moja współpraca z PZU. Jestem osobą, która nie boi się wyzwań, a kontakt z ludźmi pozwala mi ciągle się rozwijać.

Jak jaka jest Twoja recepta na rozwój zawodowy, awanse na ścieżce kariery i zbudowanie portfela Lidera?
Profesjonalna i fachowa obsługa stałych klientów oraz pozyskiwanie nowych. Dzięki poleceniom i dużej ilości kontaktów ciągle powiększam swój portfel klientów. Szkolenia i warsztaty umożliwiają mi zgłębianie wiedzy i zastosowanie jej w praktyce.

Co wpłynęło na to, że podjąłeś decyzję, żeby otworzyć biuro pod szyldem PZU?
Na przestrzeni lat rozbudowywałem mój portfel klientów i w którymś momencie pojawiła się potrzeba zmaterializowania mojego biznesu w postaci biura, gdzie w profesjonalnych warunkach mógłbym obsługiwać klientów. Dzięki temu, że otworzyłem biuro, stałem się bardziej rozpoznawalny i zwiększyłem swój prestiż. Jestem przekonany, że własne biuro pozwoli mi na dotarcie do kolejnej grupy nowych klientów.

Dlaczego właśnie ta lokalizacja?
Ponieważ większość moich klientów jest ze Środy Wielkopolskiej i okolic.  Szukałem punktu w centrum, żeby biuro było widoczne. Położenie w pobliżu szpitala Średzkiego, supermarketu, wydziału komunikacji oraz blisko targowiska z miejscem do parkowania, było optymalnym rozwiązaniem. Dodatkowym atutem jest fakt, że biuro znajduje się przy drodze wylotowej na Wrześnię, Jarocin i Śrem, po której codziennie przejeżdżają setki kierowców, którzy mogą zobaczyć nasze nowe biuro.

Jak reagują Twoi klienci na nowe biuro?
Większość klientów jest zachwycona wystrojem i jakością obsługi na najwyższym poziomie. Pozytywne reakcje w trakcie uroczystego otwarcia, zapewniły mnie, iż był to "strzał w dziesiątkę". Czuję, że otwarcie biura podniosło mój prestiż i markę jako agenta - w oczach klientów.

Co dla Ciebie jest najważniejsze w codziennej współpracy z klientami ?
Rzeczą najważniejszą we współpracy z klientami jest fachowa i rzetelna obsługa. Staram się zawsze podchodzić do klientów w sposób profesjonalny i indywidualny, przygotowując oferty dopasowane do ich potrzeb. Jestem osobą dyspozycyjną, staram się obsługiwać klientów kompleksowo, od wystawienia polisy po pomoc przy zgłoszeniu szkody. Reprezentując firmę PZU czuję się odpowiedzialny za markę i prestiż firmy.

Jak zamierzasz promować swoje biuro? 
Przy każdym spotkaniu z klientami oraz wśród znajomych i rodziny proszę o rekomendację oraz wystawienie pozytywnej opinii na przygotowanej przez PZU wizytówce Google. Planuję również przystąpić do grona agentów posiadających firmowy profil na Facebooku, poprzez który będę mógł dotrzeć do kolejnych nowych klientów.

Jakieś plany na rok 2021?
Umocnienie pozycji Lidera i przesuwanie się w kierunku awansu na Lidera Plusa. Utrzymanie dotychczasowego portfela i pozyskanie nowych klientów.

Rozmawiał: Michał Groń, Koordynator Rozwoju Sieci Wyłącznej

Redakcja: Marta  Żukowska

Ryszard Wojcieszek

Ryszard Wojcieszek

Dyrektor Sprzedaży Wyłącznej

Ryszard Wojcieszek

Agencja w Środzie jest usytuowana w bardzo dobrym miejscu. Blisko posesji znajduje się duży parking, popularne markety, ale też można zaparkować pod samą agencją. Biuro zarówno na zewnątrz (dzięki dużej witrynie) jak i wewnątrz prezentuje się bardzo profesjonalnie. Duża powierzchnia lokalu sprawia, że nasi klienci będą się czuli bardzo komfortowo. Jestem też przekonany, że spotkają się tam z wysoką jakością obsługi, którą gwarantuje nasz agent lider. Jest to osoba bardzo otwarta, sympatyczna, ale jednocześnie bardzo profesjonalna. Było mi bardzo miło uczestniczyć w otwarciu właśnie tej agencji ze względu na fakt, że samo otwarcie wiązało się z wyzwaniami. Mam nadzieję, że biuro to będzie dobrze pracowało na swoich właścicieli, będąc jednocześnie świetną wizytówką naszego agenta. Z całego serca życzę powodzenia na nowej drodze prowadzenia biznesu!

Dawid Graczyk

Dawid Graczyk

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych

Dawid Graczyk

Anna i Mariusz Przybylscy, to nie tylko małżeństwo, ale też długoletni agenci PZU. Zawsze byli i są nadal mocno nastawieni na rozwój swojego biznesu, gdzie w swoich działaniach dążą do posiadania jak największej rzeszy zadowolonych klientów. Decyzja o otwarciu biura 2.0 w Środzie Wielkopolskiej kiełkowała w nich powoli, ale kiedy w końcu zapadła, była decyzją przemyślaną i świadomą. Na biuro wybrali miejsce, które jest w Środzie Wielkopolskiej rozpoznawalne, niedaleko centrum miasta, co w mojej ocenie jest niezwykle trafioną lokalizacją. W przyszłości do współpracy chcą zaprosić dorastającą córkę, co na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju ich agencji ubezpieczeniowej.