Wojciech Smolny, Papowo Biskupie , Papowo Biskupie 19

https://wsmolny.agentpzu.pl

Nowe biuro ubezpieczeniowe w Chełmży - połączenie dwóch biznesów

Pan Wojtek Smolny miał już firmę i bazę zaufanych klientów. Wykorzystał więc szansę na dodatkowy dochód i rozwinięcie swojego biznesu o ubezpieczenia. Tak powstało nowe biuro agenta PZU w Chełmży. Zapraszamy na rozmowę z jego właścicielem.

Czym zajmowałeś się zanim rozpocząłeś współpracę z ubezpieczeniami? 
Prowadziłem warsztat samochodowy. Im dłużej go prowadziłem, tym bardziej byłem przekonany, że warto zająć się czymś dodatkowym. Nie tylko ze względu na rezerwy czasowe. Ale przede wszystkim ze względu na stabilność dochodów. W tak zmiennym otoczeniu rynkowym, warto stanąć na dwóch biznesowych nogach.

Z PZU współpracujesz od niedawna – co wpłynęło na to, że podjąłeś decyzję, żeby otworzyć biuro pod szyldem akurat naszej firmy?
Znana, zaufana marka, PZU to największy gracza na rynku. Bazując na rozpoznawalności rynkowej warsztatu oraz zaufaniu sporej grupy klientów, rozszerzyłem działalność o ubezpieczenia. Szybko okazało się, że potencjał ten nie ogranicza się do ubezpieczeń komunikacyjnych, ale sięga głębiej. Dalsze rozwijanie tej działalności wymagało jednak dedykowania konkretnej osoby do wykonywania czynności agencyjnych oraz przeorganizowania pracy agencji. Stąd pomysł na biuro. Znalezienie lokalu i dodatkowej osoby nie było proste, ale udało się w końcu spiąć wszystkie elementy w całość.  

Co dla Ciebie jest najważniejsze w codziennej współpracy z klientami?
Poczucie, że nie tyle sprzedaję ubezpieczenie tu i teraz, co biorę w obsługę klienta na lata. Tak chciałbym pracować i liczę na wsparcie PZU w tym kierunku. Mam głębokie przekonanie, że czasem warto nawet „odpuścić” sprzedaż za wszelką cenę, by zbudować w kliencie przekonanie o rzetelności doradztwa w agencji. Z czasem to zaprocentuje. A na pewno przyczyni się do wzrostu lojalności obsługiwanych klientów. Jakość zawsze broni się sama.

Jesteś laureatem konkursu Postaw na Biuro – jak to zwycięstwo wpłynęło na rozwój Twojej agencji? 
Poza zwykłą w takim przypadku satysfakcją, wsparcie finansowe pomaga ruszyć od zera, przetrwać pierwszy okres, w którym klienci dopiero oswajają się z lokalizacją. Czekam na odpowiedni moment by efektywnie wykorzystać działania marketingowe. Kluczowe tu będzie pełne usamodzielnienie się mojego pracownika - OfWCA. Myślimy nad jakąś mocną akcją promocyjną biura, połączoną z akcją sprzedażową w PZU. 

Plany zawodowe na 2022 rok?
Ugruntowanie pozycji agencji w Chełmży. Najmilsze są słowa klientów, którzy mówią, że w końcu w Chełmży można profesjonalnie zawierać ubezpieczenia. I to już w pierwszych tygodniach działania biura. To dopiero początki, zobaczymy co przyniosą kolejne tygodnie i miesiące. Ale chcę to pierwsze wrażenie wykorzystać, by rozszerzać zasięg działania agencji. Być może poszukam dodatkowej osoby do pracy. Dla zapewnienia mobilności (praca w terenie), ale też zastępowalności w obsłudze biura. 

Praca, praca, praca, a co po pracy? Gdzie znajdujesz odskocznię na relaks i odpoczynek?
W tej chwili nie mam prawie w ogóle wolnego czasu. Każdą chwilę ukradzioną dla siebie, poświęcam rodzinie.

Redakcja: Marta Żukowska

Tomasz Tomaszek

Tomasz Tomaszek

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych

Tomasz Tomaszek

O uruchomieniu biura rozmawiałem z Wojtkiem już ponad rok temu. Oglądaliśmy lokale, zastanawialiśmy się nad modelem funkcjonowania agencji. Widzieliśmy niszę i szukaliśmy możliwości jej zapełnienia. Już wówczas imponował mi bardzo biznesowym podejściem. Dostrzegał potencjał, ale ze spokojem eliminował rozwiązania połowiczne, dążąc do tego właściwego - optymalnego. Otwarcie biura było sporym wyzwaniem (również finansowym), które Wojtek potraktował jako inwestycję w przyszłość. Długo szukaliśmy właściwej osoby do obsługi punktu biurowego, wiedząc, że to jeden z kluczowych elementów. Pozyskanie do współpracy Eweliny wydaje się dobrym krokiem. Teraz jesteśmy na etapie stopniowego rozszerzania zakresu działań ukierunkowanych, co oczywiste, na sprzedaż, ale i na zwiększanie rozpoznawalności biura w lokalnej społeczności. Powodzenie tego przedsięwzięcia zależy od wielu czynników, a zwrot z inwestycji od długich miesięcy pracy całego zespołu. Niemniej jestem przekonany, że w tym składzie, w tej lokalizacji i z tym zaangażowaniem, jest to tylko kwestia czasu.

Zbigniew Piasecki

Zbigniew Piasecki

Koordynator Rozwoju Sieci Wyłącznej

Zbigniew Piasecki

Wojtka poznałem na jednym ze szkoleń organizowanych dla adeptów na agentów, kiedy byłem jeszcze Kierownikiem Sprzedaży. Dostrzegłem wtedy w nim nie tylko kandydata na dobrego sprzedawcę, ale przede wszystkim człowieka, który widzi biznesową przyszłość w ubezpieczeniach. Cieszę się, że potwierdził moje pierwsze wrażenie i postanowił rozwijać się otwierając biuro i zatrudniając dodatkowe osoby. Życzę mu powodzenia i mocno trzymam kciuki.