Andrzej Szafranek, Zielona Góra , Łężyca-Budowlanych 5

https://aszafranek.agentpzu.pl

Nasz agent Andrzej Szafranek, postanowił otworzyć własne biuro w standardzie Agent 2.0. Motywacją do rozwoju zawodowego była nie tylko rodzinna tradycja ubezpieczeniowa i odpowiednie doświadczenie, ale przede wszystkim ambicje i chęć stworzenia czegoś nowego, co będzie wyzwaniem na najbliższy czas. 


Swoją przygodę z ubezpieczeniami rozpocząłem w 2011 roku, ucząc się przy boku swojej mamy, zaangażowanej i profesjonalnie przygotowanej do obsługi klienta w PZU. Po tych siedmiu latach czuje, że jestem gotowy na kolejne wyzwanie, czyli otwarcie biura Agenta 2.0, które współprowadzę od maja tego roku z agentami z naszego zespołu sprzedażowego AW223. Każdego dnia, gdy wstaję rano czuję, że ten dzień nie będzie taki sam, mimo iż praca w biurze kojarzy się z trybem siedzącym. Możliwość nauki standardów obsługi klienta w biurze powoduje, że wprowadzamy nową jakość dla klienta. Decydując się na otwarcie biura, poszedłem o krok dalej, ponieważ zainwestowałem w zakup lokalu. W związku z dynamicznym rozwojem miejsca, nie mogłem pozwolić sobie na sytuację, że czynsz za wynajem, nie pozwoli nam w późniejszych latach na prowadzenie biura. - mówi Andrzej Szafranek, właściciel biura. 

Lokalizacja Placówki
Placówka w Zielonej Górze jest zlokalizowana na jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli “Łężyca”, gdzie życie na własny rachunek rozpoczynają młodzi ludzie. Lokal jest tuż obok ruchliwej ulicy, prowadzącej do centrum miasta i obwodnicy. Logo firmy widoczne jest z daleka, ponieważ nasze biuro jest u szczytu budynku. Na parterze budynku zlokalizowane są wyłącznie lokale usługowe: fryzjer, kosmetyczka, przedszkole, żłobek i inne. Klienci mają do dyspozycji dwa parkingi jeden ogólnodostępny, drugi z przeznaczeniem dla mieszkańców z wyznaczonym miejscem dla klienta biura PZU. Osiedle jest połączone z centrum miasta komunikacją miejską, gdzie najbliższy przystanek od lokalu to zaledwie 150 m. Wejście do biura jest z ciągu pieszego i nie ma barier dla niepełnosprawnych. Lokal ma 25 metrów co powoduję, że klient ma zarówno przestrzeń, a także poczucie, że jesteśmy w warunkach domowych, co powoduje jego większa swobodę w rozmowie podczas spotkania.

Agnieszka Łukaszkiewicz

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych

Większość osób żyje w fałszywym przekonaniu, że kiedyś się uda osiągnąć sukces. Warto wyleczyć się z tych złudzeń. Prawdziwy sukces to predyspozycje, dobry plan i intensywna praca przez wiele lat. Andrzej Szafranek jest doskonałym przykładem agenta, który wie dokąd zmierza i sukcesywnie, małymi krokami realizuje swój cel. Pracę w branży ubezpieczeniowej rozpoczął w 2011 r. pod okiem swojej mamy. Następnie przejął portfel klientów i w ciągu 3 lat go podwoił. Swój biznes oparł na dwóch silnych filarach - etyka pracy oraz relacje z klientami, które są podstawą jego codziennej pracy. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że Andrzej należycie opiekuje się swoimi klientami, a poczucie bezpieczeństwa, które im daje, wynika z jego postawy – Andrzej wierzy w to co robi. Otwarcie placówki biura Agenta 2.0 było kolejnym krokiem jego strategii na rozwój biznesu. Co przyniesie najbliższa przyszłość? Zobaczymy. Zapewne Andrzej na tym nie poprzestanie, gdyż cały czas szuka kolejnych źródeł inspiracji.