Anna Ackermann, Mysłowice , Świętojańska 18

https://aackermann.agentpzu.pl

W Mysłowicach powstało nowe biuro agenta PZU. Właścicielka postanowiła połączyć dotychczasową działalność swojego biura podróży z ubezpieczeniami, które naturalnie komponują się tym biznesem. Zwiększenie szans na dodatkowe dochody, a także gwarancja kompleksowej obsługi klientów zmotywowały Panią Annę do otworzenia agencji w standardzie 2.0. Zapraszamy na relację z otwarcia biura i krótką rozmowę z agentką. 

"W słoneczny majowy dzień, tuż przed rozpoczęciem wakacji, wielu z nas pomyśli o tym aby udać się do biura podróży i wyjechać na wymarzony urlop. Każdy świadomy klient pomyśli wówczas również o ubezpieczeniu aby podczas wakacji bezpiecznie i spokojnie wypocząć. Bardzo miło mi poinformować, że klienci Mysłowic i okolic mogą w nowym biurze Agenta 2.0, połączonym z biurem podróży, połączyć dwa w jednym i skorzystać kompleksowo z tych usług w tym samym miejscu!" - mówi Anna Kliś, Koordynator ds. Sieci Placówek Agencyjnych 

30.05.2019 r. agentka Anna Ackermann, właścicielka biura podróży zaprosiła  grono osób współpracujących oraz swoich klientów na uroczyste otwarcie placówki w Mysłowicach, przy ul. Załuskiego 18, dzisiaj przemianowanej na Słowiańską 18. Od przestąpienia progu placówki czuć było ciepłą, rodzinną atmosferę. Ubezpieczenia i podróże naturalnie łączą się w parę, która wzbogacona o entuzjazm pracowników daje kompleksową obsługę i niesamowitą atmosferę, która sprzyja rozwojowi biznesu. Panie tworzące zespół osób serdecznych, zaangażowanych ale przede wszystkim profesjonalnych, dają gwarancję najwyższej jakości usług w obydwu pokrewnych branżach! Szampan i słodkie przekąski tego dnia, były tylko uzupełnieniem i ukoronowaniem realizacji przedsięwzięcia, połączenia sił w agencie 2.0 i biurze podróży. Tego dnia z agentką razem świętowali: DS - Mateusz Konieczny, KSAW - Jacek Maślana, SP - Małgorzata Pietracha, Koordynator ds. placówek - Anna Kliś oraz liczni klienci i znajomi.

Zapraszamy na krótką rozmowę Anny Kliś, Koordynator ds. Sieci Placówek Agencyjnych  -  z właścicielką agencji, Anną Ackermann.

Proszę opowiedzieć kilka słów o swoim doświadczeniu zawodowym i współpracy z PZU?
Zaczęłam tę współpracę we wrześniu 2018 r., wcześniej tylko prowadziłam biuro podróży, więc z ubezpieczeniami miałam trochę do czynienia, ale tylko turystycznymi. Oferowałam ubezpieczania dla moich grup podróżniczych lub ubezpieczenia od rezygnacji z imprezy turystycznej. Gdy jednak poznałam bogatą ofertę ubezpieczeń PZU, pomyślałam, że będzie to świetny moment na powiększenie zakresu działalności turystycznej właśnie o ubezpieczenia.

Dlaczego zdecydowała się Pani na rozszerzenie działalności o ubezpieczenia i otwarcie biura w standardzie 2.0?
Wykorzystałam moment, zmiany lokalizacji biura podróży z domu do lokalu i pomyślałam, że będzie to świetne miejsce na wykorzystanie potencjału lokalizacji i otworzenie agencji, by czerpać obopólne korzyści i dla biura podróży i dla agenta ubezpieczeniowego.

Jak wykorzysta Pani dotychczasowy potencjał biura podróży w sprzedaży ubezpieczeń?
Wykorzystuję go cały czas ubezpieczając moich klientów, którzy wyjeżdżają z nami na wakacje w Polsce i zagranicą (NNW, Wojażer). proponuje im ubezpieczenie od rezygnacji z imprezy turystycznej, a dla instruktorów współpracujących z nami proponuję ubezpieczenie OC. Ponadto każdy klient korzystający z usług mojego biura podróży, dostaje informacje, że jesteśmy Agencją PZU i zapraszamy do skorzystania z innych ofert ubezpieczeniowych (Auto, Dom, Firma). To bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów.

Proszę opowiedzieć jak doszło do wyboru tej lokalizacji?
Przede wszystkim bliskość od mojego miejsca zamieszkania, jak i fakt, że lokal był tuż po generalnym remoncie - więc idealne miejsce na rozpoczęcie działalności Agenta PZU.

Jak planuje Pani rozwijać dalej swój biznes?
Na razie skupiamy się na podstawowych ofertach PZU. Planujemy ruszyć z ofertą PZU Edukacja - do szkół, które jeżdżą z nami na wycieczki. Rozmawiając z klientami, którzy wybierają nasze oferty turystyczne, proponować ubezpieczenia indywidualne, lub ubezpieczenie domu czy auta, jak i również ubezpieczenia dla klientów posiadających własne firmy. Jeśli klient zaufał nam wybierając naszą ofertę turystyczną to na pewno zaufa nam ponownie i będzie mu łatwiej zdecydować, czy chciałby u nas się również ubezpieczać. W przyszłości chciałabym przeszkolić swoich pracowników w zakresie ubezpieczeń na życie.

W takim razie trzymamy kciuki za rozwój biznesu i życzymy powodzenia!

Jacek Maślana

Jacek Maślana

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych

Jacek Maślana

Już z po raz 11 w naszym zespole przecinaliśmy wstęgę, otwierając Biuro Agent 2.0. Tym razem spotkaliśmy się w Mysłowicach - w gościnnych progach naszego Adepta, Pani Anny Ackermann. Pani Ania już podczas procesu rekrutacji zauważyła korzyści jakie płyną z możliwości otwarcia biura w standardzie Agent 2.0. Prowadząc biuro podróży, czymś naturalnym okazało się skierowanie swojego zainteresowania na ubezpieczenia. Dziś już wiemy, że dzięki wielkiemu zaangażowaniu i niespożytym pokładom pozytywnej energii była to bardzo trafna decyzja. W tej sytuacji pozostaje tylko życzyć wielu kolejnych sukcesów i dalszego rozwoju biznesu. Powodzenia!