Nowe biuro agenta PZU w Białobrzegach

Nasz agent Jarosław Wrona postanowił otworzyć trzecie biuro. Najnowsza placówka mieści się w Białobrzegach, a jej uroczyste, oficjalne otwarcie miało miejsce w marcu 2020 r. Zapraszamy na rozmowę z agentem, którą przeprowadził Sebastian Oliszewski - Koordynator ds. Placówek Agencyjnych. 


Do tej pory prowadzisz biura PZU w Warce i w Magnuszewie. Teraz otwierasz nową agencję w Białobrzegach. Co Cię do tego skłoniło?
Szansa i rozwój. O kolejnym biurze myślałem już od dłuższego czasu. Poszukiwałem takiej lokalizacji, która będzie miała potencjał i będzie dla mnie kolejnym wyzwaniem. W Białobrzegach widzę ten potencjał, który według mnie nie jest jeszcze w pełni wykorzystany, mimo funkcjonujących na tym rynku innych sprzedawców. Trzecie biuro to także kolejna szansa na rozwój mojej agencji.

Jak chcesz zdobywać nowych klientów w Białobrzegach?
Dokładnie w ten sam sposób w jaki przekonywałem i przekonuję do siebie klientów w obu biurach, które otworzyłem wcześniej. Stawiam na profesjonalną obsługę, doradztwo w zakresie ubezpieczeń i finansów, ale co ważne również rzetelne wsparcie w sytuacjach trudnych, np. w przypadku szkody. W mojej ocenie najważniejsze jest zaufanie klienta do sprzedawcy, które pozwala budować długofalowe relacje.

3 Placówki to przede wszystkim ludzie. Powiedz parę słów o Twoich pracownikach.
Mój zespół to młody i pełen zaangażowania team: Beata Gontarek, Anna Kołtunowicz, Karolina Bazyl i Sylwia Rudzka. Najdłuższym stażem może pochwalić się Beata, która jest dla mnie dużym wsparciem przy wdrożeniu nowych pracowników, świetnie sprawdza się jako mentor. Ania, Karolina zaczynają swoją pracę w ubezpieczeniach, ale potencjał jaki drzemie w dziewczynach jest świetnym prognostykiem na przyszłość. Zależy mi na tym aby stworzyć profesjonalny, otwarty na ludzi i siebie nawzajem zespół, który będzie „zakręcony” na punkcie swojej pracy.

Jakie wyzwania stoją przed agentami ubezpieczeniowymi z Twojego punktu widzenia?
Jakie wyzwania? Odpowiem tak – szybka reakcja na oczekiwania klientów oraz rosnąca konkurencja. W swojej pracy zauważyłem, że ważna jest gotowość na zmiany i podążanie za nimi, dlatego korzystam z możliwości jakie pojawiają się w mojej codziennej pracy – nie wyobrażam sobie już agenta, który w swojej ofercie ma tylko ubezpieczenia majątkowe. Ubezpieczenia na życie, oferta leasingu, ale również korzystanie z nowych możliwości jakie dają aplikacje mobilne, to must have każdego agenta, który myśli o rozwoju. Ważny jest również dla mnie rozwój umiejętności sprzedażowych, dlatego stawiam na szkolenia – nie tylko te, które organizowane są przez PZU SA.

Z czego jesteś szczególnie dumny w swojej pracy?
Jestem zadowolony z tego, że udało mi się stworzyć zespół, który jest zorientowany na wspólny wynik. Cieszą mnie sukcesy pracowników oraz zadowolenie i zaufanie jakie otrzymujemy od naszych klientów.
Każde nowe polecenie daje satysfakcję i utwierdza mnie w przekonaniu, że czas, zdrowie, uwaga i praca jaką wkładamy w to co robimy, są tego warte.

Jakie cele stawiasz przed Twoimi pracownikami w tym roku?
Oprócz celów sprzedażowych, które są podstawą w naszej codziennej pracy, zależy mi na tym, aby w tym roku zapewnić dziewczynom możliwość rozwoju umiejętności sprzedażowych. Świetnym rozwiązaniem są szkolenia w ramach Akademii Agenta oraz edycja szkolenia „Automotywacja i proaktywność” - skierowana dla pracowników biur Agent 3.0. Szkolenia te zrealizowała na razie tylko Beata. Teraz czas na Anię, Karolinę i Sylwię. To co jest ważne podczas tych spotkań, to nie tylko zdobywanie umiejętności kształtowania postaw, ale także dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz czerpanie z doświadczeń innych.

Małgorzata Gargas – Marut

Małgorzata Gargas – Marut

Dyrektor Sprzedaży – Obszar Mazowiecki Południe

Małgorzata Gargas – Marut

Bardzo gratuluję Jarkowi otwarcia kolejnego biura. Jest on pierwszym agentem w obszarze i jednym z nielicznych w Polsce, który posiada trzy placówki! Gdyby ktoś się mnie zapytał, co bym powiedziała o Jarku, to bez wahania odpowiem: determinacja, wizja, rozwój, przedsiębiorczość, jakość i pełen profesjonalizm. Jarek jest przykładem, że jeśli się tylko chce, to można osiągnąć sukces. Swoją karierę w PZU SA rozpoczął jako Adept w 2014 roku, a obecnie jest Liderem Plus ze świetnymi wynikami. Wykorzystuje każdą możliwość do rozwoju biznesu, a przy tym jest pozytywnie nastawiony do nowości i zmian. W pełni zasługuje na miano Lidera Plus.

Marta Prykiel

Marta Prykiel

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych – ZS AW Grójec 109

Marta Prykiel

Z Jarosławem Wroną pracuję od niedawna, bo od października 2019 roku. Już w trakcie naszej pierwszej rozmowy zauważyłam, że jest to człowiek bardzo przedsiębiorczy, nastawiony na wynik i dążący do jego realizacji. Z wspomnianej pierwszej rozmowy szczególnie zapamiętałam słowa: „w tej pracy najbardziej lubię sprzedawać” i widać wyraźnie, że praca w charakterze agenta wyłącznego w naszej firmie to dla niego nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy – praca z ludźmi daje mu dużo satysfakcji. Dzięki temu, że Jarek lubi swoją pracę, osiąga również bardzo dobre wyniki w sprzedaży. Współpraca z nim to czysta przyjemność, ponieważ rozmowa na tematy zawodowe jest zawsze merytoryczna i konkretna, a ja bardzo cenię sobie pracę z takimi ludźmi. Jestem pewna, że trzecie biuro, które właśnie otworzył Jarek, odniesie sukces na tutejszym rynku. Wierzę również w to, że jest to trzecie i nie ostatnie biuro prowadzone przez tego agenta i tego mu oczywiście życzę.