Jak rozszerzyć biznes o ubezpieczenia? Nowe biuro w Sulęcinku 

W Sulęcinku powstało nowe biuro agenta PZU - Pani Patrycji Przybylskiej, która postanowiła rozszerzyć działalność swoich dotychczasowych biznesów. Pomysł na otwarcie biura ubezpieczeniowego w standardzie 1.0 to świetne rozwiązanie dla takiego modelu biznesowego. To nie tylko świetny pomysł na dywersyfikację prowadzonego już biznesu, ale też szansa na kompleksowe zaopiekowanie klientami, których już mamy w istniejącym biznesie. Zapraszamy na rozmowę z naszą agentką.

Pani i PZU – jak połączyły się te dwie drogi?
Od 11 lat prowadzę z mężem serwis samochodowy i firmę budowlaną. Pojawił się pomysł wykorzystania tych dwóch branż do oferowania klientom ubezpieczenia ich majątku. Ponieważ PZU traktowaliśmy jako zaufanego ubezpieczyciela, mój wybór zakładu ubezpieczeń, z którym podejmę współpracę był oczywisty.

Dlaczego właśnie w tej lokalizacji postanowiła Pani otworzyć biuro w standardzie Agent 1.0?
W Sulęcinku prowadzimy z mężem serwis samochodowy. Tutaj skupia się nasze życie zawodowe. Istniała możliwość wydzielenia niezależnego biura, a jednocześnie być blisko naszych dotychczasowych klientów.

Co dla Pani jest ważne w codziennej współpracy z klientem?
W codziennej pracy ważne jest indywidualne podejście do każdego klienta. Proponując ubezpieczenia najważniejsza jest rozmowa i przedstawienie oferty zgodnej z potrzebami klienta. To właśnie w tej pracy jest fascynujące – kontakt z ludźmi i codziennie nowe wyzwania.

Jak zamierza Pani promować swoje biuro?
W pierwszej kolejności najważniejsze jest poinformować wszystkich dotychczasowych klientów firmy o mojej współpracy z PZU. Należy również dotrzeć do lokalnych mieszkańców. PZU daje duże możliwości udostępniając gotowe szablony materiałów reklamowych do promocji biura. Uważam, że należy maksymalnie z tego korzystać, dostosowując formę reklamy stosownie do lokalizacji biura. W moim przypadku niezbędna jest reklama przy drodze dojazdowej do biura. Należy również każdego klienta poinformować o nowej lokalizacji poprzez ulotki. Jednak najlepszą formą reklamy jest rekomendacja, o którą zawsze proszę swoich klientów.

Sulęcinek w którym otworzyła Pani biuro to mała miejscowość, jak zamierza Pani pozyskiwać klientów z innych miejscowości?
Planuję dotrzeć do pobliskich miejscowości poprzez inwestycję w reklamę przy głównej drodze dojazdowej. Dobra formą reklamy są ulotki. Otwierając biuro w Sulęcinku wiedziałam, że muszę pozyskiwać klientów poza biurem. Agencja 1.0 jest dla mnie świetnym rozwiązaniem, ponieważ czas poza godzinami otwarcia biura mogę przeznaczyć na klientów, do których należy dotrzeć osobiście.

Jakie są kluczowe umiejętności, aby móc zostać agentem wyłącznym PZU prowadzącym biuro?
Przede wszystkim trzeba być otwartym w relacjach z ludźmi. Należy pamiętać, że pracując jako agent wyłączny PZU prowadzący biuro, niezbędnym jest dostosowanie się do wyznaczonych standardów. W mojej ocenie jest to niezwykle ważne, ponieważ klient ma poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do ubezpieczyciela wzrasta.

Plany zawodowe na najbliższy rok?
W najbliższym roku zdecydowanie stawiam na rozwój zawodowy. Zamierzam korzystać maksymalnie z dostępnych szkoleń, aby proponować klientom najlepsze rozwiązania w ubezpieczeniach. 

Praca, praca, praca, a co po pracy? Gdzie znajduje Pani odskocznię na relaks i odpoczynek?
Jestem mamą dwóch córek, więc czas po pracy głównie przeznaczam na relacje rodzinne. Staram się również wygospodarować trochę czasu dla siebie, który spędzam na ćwiczeniach fizycznych. Mam w domu małą siłownię, w której buduję zdrowie fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne.

Rozmawiał: Michał Groń, Koordynator Rozwoju Sieci Wyłącznej

Redakcja: Marta Żukowska

Ryszard Wojcieszek

Ryszard Wojcieszek

Dyrektor Sprzedaży

Ryszard Wojcieszek

Bardzo cieszy mnie, że agentka która dopiero rozpoczęła współpracę z PZU ma tak biznesowe podejście. Pani Patrycja jest osobą, która bardzo mocno patrzy w przyszłość. W naszej rozmowie zwracała dużą uwagę na budowanie portfela poprzez swoją aktywność, ale też wysoką jakość obsługi. To właśnie jakość obsługi przyniosła pierwsze efekty sprzedażowe i kontakty z poleceń. Trzymam kciuki za rozwój kariery i życzę powodzenia!

Dawid Graczyk

Dawid Graczyk

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych

Dawid Graczyk

Patrycja na rozmowę rekrutacyjną przyszła z przekonaniem, że nie tylko chce być agentem, ale że również chce mieć własne biuro. Umowę agencyjną podpisała w październiku, natomiast w styczniu stała się właścicielką agencji 1.0, która działa przy serwisie samochodowym. Patrycja to osoba niezwykle przedsiębiorcza i mocno zorientowana biznesowo, wyznacza sobie cele i metodycznie je realizuje, co czasami bywa niełatwe. Jak sama powtarza, „biuro biurem, ale teren trzeba koniecznie odwiedzać”, a co za tym idzie, działa nie tylko w granicach powiatu średzkiego, ale też daleko poza nimi. Deklaruje, że w przyszłości, kiedy rozwinie swoją działalność ubezpieczeniową, chciałaby otworzyć kolejne biuro.