Jarosław Wetoszka, Biała Podlaska, Terebelska 49A

W Białej Podlaskiej otworzyliśmy kolejne biuro agenta, spełniające założenia standardu Agent 2.0. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i przeczytania krótkiej rozmowy z właścicielem agencji, Jarosławem Wetoszką, który wspólnie z agentem współprowadzącym Jakubem Motyczką, prowadzi nową placówkę agencyjną. 

Dlaczego zdecydowałeś się na pracę Agenta PZU?
Wybrałem współpracę z PZU z uwagi na rozpoznawalność marki, program szkoleniowy i wsparcie jakiego firma udziela nowym agentom.

Dlaczego Twoja nowa placówka powstała waśnie w Białej Podlaskiej? 
Biała Podlaska to miasto, w którym mieszkam. Aktualnie oprócz Oddziału PZU, jest tu tylko jedna agencja. Lokalizację na osiedlu Terebelska wybrałem ze względu brak biura PZU w tej części miasta. To bardzo duże osiedle, z największym w mieście pracodawcą - szpitalem wojewódzkim.

Co uważasz za mocną stronę Twojej Placówki?
Znajduje się przy głównej ulicy, naprzeciwko nowego skweru z placem zabaw i fontanną. Biuro jest funkcjonalne, dobrze widoczne i przyjazne klientom.

Z kim współpracujesz na co dzień?
Z mieszkańcami osiedla oraz dotychczasowymi klientami, którzy mogą się ze mną spotkać w komfortowych warunkach.

Jakie wyzwania stoją obecnie przed osobami zajmującymi się ubezpieczeniami? Jak na procesy sprzedażowe wpływa informatyzacja i internet?
Takie osoby powinny być coraz bardziej kompetentne, zorientowane w wielu dziedzinach i gotowe do poznawania nowych rzeczy. Informatyzacja dostarcza agentom narzędzi ułatwiających pracę, natomiast rozwój internetu pozwala zaangażować klientów w część procesu sprzedaży.

Jak wygląda praca agenta?
Kalendarz + telefon + Everest. To tak w skrócie, a rozwijając te trzy główne punkty, podkreślę, że bardzo ważna jest organizacja własnej pracy, dobre relacje z klientami i biegłość w poruszaniu się po systemie. 

Jakie są trzy rzeczy, które szczególnie lubisz w pracy agenta ubezpieczeniowego?
Możliwość poznania ciekawych ludzi, interesujących zawodów i branż.

Co Cię motywuje do pracy?
Ładna, słoneczna pogoda.

Jakie predyspozycje trzeba mieć do wykonywania tego zawodu?
Otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, pewność siebie.

Co najbardziej cenisz we współpracy z PZU?
Wsparcie merytoryczne, szkolenia, sympatyczni i pełni energii współpracownicy.

Czego Ci możemy życzyć w nowej placówce PZU?
Zadowolonych klientów i... słonecznych dni.

Tego więc Ci życzymy!

Galeria zdjęć

Artur Sweklej

Kierownik Sprzedaży Agentów w Wyłącznych – Biała Podlaska

Jarek jest nowym agentem, współpracuje z PZU nie cały rok, ale dynamicznie się rozwija, pozyskując regularnie spory przypis z nowej sprzedaży. Szybko zrozumiał, że właściwym podejściem do klientów, spełnianiem ich oczekiwań i otwartością połączoną z pewnością siebie, można budować właściwe relacje i rozwijać się w zakresie ubezpieczeń. Otworzenie biura było konsekwencją jego podejścia, polegającego na chęci wypłynięcia na szerokie wody, czyli zawalczenia o więcej. Lokalizacja, na którą się zdecydował (największe osiedle w mieście, w pobliżu największego centrum handlowego), była wskazywana przeze mnie innym agentom na potencjalne dobre miejsce na agencję. Jarek miał jednak tą odwagę aby przejść od słowa do czynu i szybko znalazł lokal, który spełniał jego oczekiwania i uzyskał akceptację firmy. Mimo, że jest to świeżo otwarte biuro, codziennie odwiedzane jest przez nowych klientów, co potwierdza trafność decyzji Jarka.