Zadbaj o bezpieczeństwo podczas wakacji – wybierz spokój z ubezpieczeniem PZU Dom i PZU Wojażer

Bezpieczna podróż plus pewność, że nieoczekiwane zdarzenia w domu lub mieszkaniu nie zburzą naszego odpoczynku. Ubezpieczenia PZU Dom i PZU Wojażer pozwolą nam cieszyć się wakacjami i zapewnią pomoc w razie sytuacji, których nie możemy przewidzieć.
Wakacje to czas podróży i odpoczynku od codziennego zabiegania. Aby poczucie komfortu podczas wyjazdów pozostało niezakłócone, już na etapie ich planowania warto pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu podróży oraz domu lub mieszkania na czas naszej nieobecności.

- PZU rozpoczyna kampanię reklamową ubezpieczeń PZU Dom i PZU Wojażer z udziałem najsłynniejszej polskiej tenisistki Igi Świątek! Zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa przekonuje, że z ubezpieczeniem PZU, chroni to co dla niej ważne. Podczas urlopu nasz wakacyjny, beztroski nastrój może zburzyć wiele niespodziewanych wypadków, dlatego też w kampanii pokazujemy, że warto pomyśleć nie tylko o ubezpieczeniu turystycznym, które umożliwi nam uzyskanie pomocy nawet w najbardziej odległych zakątkach świata, ale też i o polisie, która obejmie ochroną ubezpieczeniową nasz dobytek pozostawiony na miejscu. Udział Igi Świątek w naszych działaniach marketingowych kreuje pozytywny wizerunek naszej marki oraz ułatwia nam dotarcie do nowych grup klientów, zwłaszcza osób młodych - mówi Sylwia Matusiak, dyrektor zarządzający ds. marketingu, sponsoringu i prewencji PZU.

Zadbaj o spokojny wyjazd z PZU Wojażer

Polisa PZU Wojażer to gwarancja ochrony w trakcie podróży - od momentu wyjścia z domu aż do powrotu z wyjazdu. Ubezpieczenie zapewnia wsparcie zarówno w Polsce, jak i za granicą, w razie wypadku, kradzieży, nagłego zachorowania, a także w razie zaostrzenia się choroby przewlekłej. Ubezpieczyciel zapewnia organizację i pokrycie kosztów leczenia, a w razie potrzeby również transport medyczny do domu. Dodatkowo ochrona w ramach polisy PZU Wojażer zostaje wydłużona do 48 godzin po zakończeniu okresu ubezpieczenia w przypadku takich sytuacji, jak awaria środka transportu lub wypadek komunikacyjny, odwołanie lub opóźnienie środka transportu np. samolotu czy strajk linii lotniczych. Choć wiele krajów łagodzi restrykcje, to nie można jeszcze mieć pewności, czy to już na stałe. Dlatego PZU chroni zdrowie klientów w przypadku zarażenia koronawirusem, pokrywa też koszty zakwaterowania i wyżywienia, jeśli za granicą trafimy na kwarantannę lub izolację.

Ciesz się wakacjami z ubezpieczeniem PZU Dom

Dewastacja, zalanie czy włamanie do mieszkania to tylko niektóre sytuacje, które skutecznie mogą popsuć wakacyjny wyjazd. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PZU, Polacy najbardziej boją się pożaru, zalania mieszkania w wyniku awarii oraz kradzieży z włamaniem i właśnie od tych ryzyk chcą się przede wszystkim ubezpieczyć. Ich obawy potwierdzają statystyki Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najczęstszym zagrożeniem w naszych domach są zalania, które stanowią aż 77 proc. wszystkich likwidowanych przez ubezpieczycieli szkód. Na kolejnych miejscach są kradzieże i pożary.

Polisa PZU Dom to gwarancja bezpieczeństwa i pomocy w przypadku m.in. zalania, kradzieży z włamaniem czy przepięcia. Oprócz wypłaty odszkodowania, ubezpieczyciel oferuje dodatkowo zorganizowanie i opłacenie fachowej pomocy, np. hydraulika lub elektryka. Zaletą PZU Dom jest możliwość dostosowania zakresu ubezpieczenia do potrzeb klienta, a ubezpieczyć można m.in. fundamenty, dach, balustrady, okna i drzwi, meble, jak również sprzęt RTV i AGD. Zakres polisy można rozszerzyć też o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym czy ochronę garażu i przedmiotów od stłuczenia. Ubezpieczenie można kupić w atrakcyjnej cenie, bo już od 12 zł miesięcznie w abonamencie.

- Ubezpieczenia PZU Dom i PZU Wojażer to zgrany duet w okresie wakacyjnym, kiedy chcemy korzystać z wolnego czasu, nie martwiąc się o nasze domy i mieszkania oraz nieprzewidywalne zdarzenia podczas samej podróży. Możliwość objęcia ubezpieczeniem PZU Dom wyposażenia nieruchomości to gwarancja ochrony tego co dla nas cenne. Z kolei ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer to pewność opieki i otrzymania pomocy od momentu wyjścia z domu do powrotu z wakacji.- mówi Agnieszka Rowińska, dyrektor Biura Zarządzania Ofertą w PZU.

PZU Dom i PZU Wojażer można kupić zdalnie za pomocą serwisu mojePZU, przez infolinię pod nowym numerem 600 600 601 (opłata zgodna z taryfą operatora), u jednego z 5500 agentów lub w 400 oddziałach PZU w całej Polsce. 7 czerwca rusza kampania marketingowa ubezpieczeń PZU Dom i PZU Wojażer, podczas której realizowane będą szerokie działania 360° - w telewizji (spoty 30 i 15 sekundowe), radiu, prasie, Internecie, w oddziałach PZU oraz u agentów. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy Sigma Bis. Kampania potrwa do 31 lipca 2022 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty dostępne są na stronie dom.pzu.pl

Rafał Mazurek

Rafał Mazurek

Kierownik Zespołu Portfela i Oferty Ubezpieczeń Majątkowych

Rafał Mazurek

Wakacje to czas, kiedy szczególnie chcemy zadbać o zabezpieczenie siebie i swojego majątku. Nasza najnowsza kampania przypomina o topowych ubezpieczeniach: PZU Dom i PZU Wojażer, które są nieocenione w czasie letnich wyjazdów. Ten idealny duet, chroni nas samych podczas podróży, a także pozwala spać spokojnie i nie martwić się o pozostawiony dom, czy mieszkanie. Nasze produkty mają nie tylko bogaty zakres ubezpieczenia, chroniący przed różnymi zdarzeniami, ale są też łatwo dostępne, dzięki tysiącom agentów w całej Polsce, gotowych profesjonalnie doradzić i dobrać polisę do indywidualnych potrzeb. Zakres polisy można rozszerzyć też o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które zabezpieczy nas przed konsekwencjami finansowymi szkód, które spowodujemy.

Jakub Gorayski

Jakub Gorayski

Kierownik Zespołu Rozwoju Sieci

Jakub Gorayski

Łatwy dostęp do ubezpieczenia, nawet w ostatniej chwili, gwarantują nasi agenci, dostępni w blisko 1500 biurach, w całej Polsce, w małych i dużych miejscowościach. Profesjonalni doradcy, oferujący obsługę na najwyższym poziome, to coś, co wyróżnia PZU w renomowanych rankingach branżowych. Takie wyróżnienia to powód do dumy, cieszę się, że gramy w tym biznesie z najlepszymi – nie tylko agentami, ale też nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszej twarzy kampanii, niż Iga Świątek, która jest na fali wspaniałych sukcesów sportowych.