PZU Pomoc rusza z ogólnopolską akcją „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”. Akcja skierowana jest do rodziców. Ma na celu bezpłatne objęcie ich dzieci polisą od następstw nieszczęśliwych wypadków do końca wakacji szkolnych, czyli do 1 września. Polisa działa na całym świecie w trybie 24/7. Ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki, nawet te powstałe w czasie uprawiania sportu - również wyczynowo.

Od dzisiaj PZU Pomoc SA zapewnia  rodzicom i opiekunom dzieci do 18. roku życia możliwość bezpłatnego przystąpienia na czas wakacji, od 20 czerwca do 1 września, do ubezpieczenia NNW PZU Edukacja.  Akcja "Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko" obejmuje także pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do ubezpieczenia. Aby z niego skorzystać, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na stronie internetowej wakacjezpzu.pl i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach.

Według badań przeprowadzonych na zlecenie PZU, aż 3/4 rodziców uważa, że na dzieci w trakcie wakacji czyha dziś więcej niebezpieczeństw, niż kiedy sami byli dziećmi. Warto zaznaczyć, że co drugi rodzic uważa, że kiedy sam był dzieckiem, to miał więcej wolności niż „dzisiejsze" dzieci. Mimo to, aż 2/3 rodziców chciałoby, żeby ich pociechy spędzały wakacje tak jak oni.

Aż 71 proc. rodziców najbardziej obawia się używek w związku z wyjazdami dzieci na wakacje, a 68 proc. przemocy wobec ich dzieci. Natomiast 65 proc. z badanych rodziców niepokoi negatywny wpływ starszych dzieci na ich pociechy, a 64 proc. obawia się także nieszczęśliwych wypadków. Ponad połowa z rodziców boi się ryzyka, że dziecko sobie nie poradzi podczas samodzielnego wyjazdu.

Ankietowani rodzice podkreślali, że w wakacje mieli więcej kontaktu z przyrodą i więcej od nich wymagano. Ponadto wyrażali uznanie dla samodzielności rozumianej jako umiejętność rozbijania obozów, budowania prycz i nocnego stania na wartach. Jak przyznali, byli zadowoleni z wakacji w środku lasu, bez telefonu i pieniędzy, a często z brudną i mokrą odzieżą.*

–  Jako największy polski ubezpieczyciel dajemy dobry przykład. Dbamy o bezpieczeństwo Polaków. Dlatego zdecydowaliśmy, że PZU zaproponuje ochronę ubezpieczeniową wszystkim dzieciom w Polsce. Dzięki PZU Pomoc ich rodzice mogą skorzystać z tego bezpłatnie. Życzę wszystkim dzieciom i rodzicom spokojnych oraz udanych wakacji – powiedział Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA.

Chcemy, żeby wakacje wszystkich dzieci w Polsce były bezpieczne, a rodzice czuli, że w razie niespodziewanych sytuacji mogą zawsze liczyć na nasze wsparcie, pomoc finansową i specjalistyczną opiekę dla swoich pociech – dodał Roman Pałac, prezes zarządu PZU Życie SA.

 – Polisa w PZU dla dziecka na całe wakacje działa 24 godziny na dobę na całym świecie. Ubezpieczenie obejmuje szereg nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń, jakie mogą przytrafić się dzieciom. Osobom objętym ubezpieczeniem gwarantujemy usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną – wyjaśnia Grzegorz Goluch, prezes zarządu PZU Pomoc.

Jutro rusza również konkurs fotograficzny, w którym na zwycięzców czeka 10 voucherów o wartości 2 000 zł. Chętni do wzięcia udziału powinni przesłać swoje zdjęcie z wakacji i krótko opisać wspomnienia z nim związane. Wszystkie szczegóły dostępne są na dedykowanej stronie. Konkurs potrwa do 21 czerwca. PZU od lat angażuje się w działania promujące bezpieczeństwo wśród najmłodszych. W 2018 roku największy polski ubezpieczyciel zorganizował kampanię „Zwolnij przy szkole. Dziecko bezpieczne na drodze”. Do uczniów klas I-III w szkołach podstawowych w całej Polsce trafiło ponad 1 600 000 odblasków z wbudowaną migającą lampką.

Informacje na temat akcji są  dostępne na stronie www.wakacjezpzu.pl

* Badanie na próbie N=600 rodziców dzieci w wieku 7-19 lat zrealizowane na panelu internetowym Norstat

Ubezpieczenie w ramach Umowy Grupowego Ubezpieczenia NNW PZU Edukacja zawartej pomiędzy PZU Pomoc SA (ubezpieczający) a PZU SA (ubezpieczyciel). Aby skorzystać z ubezpieczenia, należy wyrazić zgody do wskazanych celów. Akcja obowiązuje do 21.06.2019 r. Szczegóły sprawdź w regulaminie dostępnym na wakacjezpzu.pl. Szczegółowe informacje o zakresie ubezpieczenia, w tym o wyłączeniach i ograniczeniach odpowiedzialności PZU SA, znajdziesz w aktualnych ogólnych warunkach ubezpieczenia NNW PZU Edukacja wraz z postanowieniami dodatkowymi i odmiennymi, dostępnych na wakacjezpzu.pl