Zalanie, kradzież, pożar – jak wynika z badań to właśnie te zdarzenia są najczęstszą przyczyną szkód w naszych mieszkaniach. Katalog „domowych” zagrożeń nie jest zamknięty, a na dodatek pandemia przynosi coraz to nowe, niespotykane wcześniej, problemy. Na porządku dziennym są już awarie sprzętu komputerowego podczas zdalnych lekcji czy telepracy, wiele osób doświadczyło też nieuczciwych praktyk ze strony internetowych sprzedawców. Na szczęście można zawczasu przygotować się na takie zdarzenia i zapewnić sobie parasol ochronny. PZU rusza właśnie z internetową kampanią promującą polisę PZU Dom, która potrwa do końca grudnia.

Jak wynika ze statystyk Polskiej Izby Ubezpieczeń nasze mieszkania najczęściej dotknięte są zalaniem - to właśnie woda jest „sprawcą” trzech czwartych szkód w polskich domach (77%). Na kolejnych miejscach tego niechlubnego rankingu jest kradzież (18%), pożar (9%), wandalizm (7%) oraz wichura i przepięcie (3%). Oczywiście, trudno zabezpieczyć się przed tego typu zdarzeniami losowymi, jednak dobra polisa z pewnością pomoże zminimalizować ich skutki i pozwoli szybko wrócić do normalnego życia.

Kompleksową ochronę zapewnia ubezpieczenie PZU DOM. Polisa sprawdzi się w przypadku takich zdarzeń jak powódź, zalanie, pożar, huragan, upadek drzewa czy uderzenie pojazdu w nasz dom lub ogrodzenie. Ubezpieczyciel wypłaci również odszkodowanie jeśli do domu klienta włamią się złodzieje, albo gdy wandale zniszczą elewację. W przypadku wariantu "Od Wszystkich Ryzyk",  ochrona ubezpieczeniowa obejmuje maksymalnie szeroki katalog różnych zdarzeń – od m.in. zniszczenia ocieplenia budynku przez dzikie zwierzę, aż po sytuacje, gdy senior lub dziecko padną ofiarą oszusta wyłudzającego pieniądze i kosztowności metodą na wnuczka czy policjanta. 

Zakres polisy PZU DOM warto rozszerzyć o dodatki takie jak na przykład ubezpieczenie "OC w życiu prywatnym". To ochrona na wypadek szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego lub  jego dzieci – choćby podczas jazdy hulajnogą elektryczną czy rowerem. Jest też propozycja dla osób, które robią zakupy w internecie - ubezpieczenie ochrony prawnej sprawdzi się w sytuacji gdy sprzedawca zwleka z wysyłką zamówionego towaru lub nie wszystkie zakupione przedmioty zostały dostarczone, a sklep internetowy nie chce nam zwrócić pieniędzy. W takim wypadku można liczyć na prawnika PZU, który poradzi jak odzyskać  pieniądze czy napisać reklamację. Ciekawą opcją jest też ubezpieczenie ochrony prawnej wraz z Alertami BIK. Dzięki tej usłudze ubezpieczony otrzyma powiadomienie smsem i mailem, gdy ktoś będzie próbował wyłudzić na jego dane pożyczkę lub kredyt.

Polisa PZU DOM to także błyskawiczna pomoc w razie awarii w mieszkaniu, takich jak pęknięta rura, zepsuty zamek w drzwiach czy zwarcie instalacji elektrycznej. Dzięki ubezpieczeniu Pomoc w Domu nie trzeba już martwić się o fachowca, który szybko naprawi awarię. PZU zorganizuje i opłaci między innymi hydraulika, ślusarza czy elektryka oraz informatyka – a to szczególnie cenna pomoc w dobie zdalnej nauki i pracy.


Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą PZU DOM i kontaktu z agentem (wyszukiwarka z mapą na dole strony głównej).