Około 50 proc. jednostek sektora finansów publicznych wybrało ofertę PPK w TFI PZU. To rekordowy wynik. Umowę o zarządzaniu PPK podpisało z TFI PZU jak do tej pory ponad 57 000 pracodawców. Wkrótce ruszy specjalna loteria dla uczestników PPK w TFI PZU.

Do końca zbliża się czwarty, a zarazem ostatni etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych. 26 marca minął termin na podpisywanie umów o zarządzanie PPK przez jednostki sektora finansów publicznych. – Udało nam się osiągnąć rekordowy udział w rynku. Około 50 proc. pracodawców z sektora finansów publicznych umożliwiło swoim pracownikom dodatkowe oszczędzanie na emeryturę razem z PZU. Jak dotąd żadna inna instytucja zarządzająca PPK nie uzyskała takiego wyniku – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes zarządu TFI PZU.

PZU od początku postawił na wsparcie pracodawców, którzy mogli prosto, szybko i zdalnie zawrzeć umowę o zarządzanie PPK w specjalnym serwisie ppk.pzu.pl. Pracodawcy otrzymali również pomoc we wdrażaniu i zarządzaniu PPK. Dodatkowo oferta TFI PZU jest przejrzysta i bardzo korzystna dla pracowników.

– Łącznie zaufało nam ponad 57 000 pracodawców i cały czas podpisujemy kolejne umowy. Jesteśmy liderem rynku jeżeli chodzi o liczbę zawartych umów o zarządzanie PPK oraz w czołówce firm, które najlepiej pomnażają zgromadzone środki uczestników PPK – podkreśla Małgorzata Kot, członek zarządu PZU Życie.  Z oferty TFI PZU skorzystało blisko 900  największych firm w Polsce. W pozostałych etapach TFI PZU zawarło prawie  6 300 umów o zarządzanie PPK z pracodawcami zatrudniającymi od 50 do 249 osób i ponad 12 500 umów z tymi, którzy mają od 20 do 49 pracowników oraz z ponad  20 000 jednostkami SFP. Termin podpisywania umów o zarządzanie PPK przez najmniejszych pracodawców zatrudniających do 19 pracowników mija 23 kwietnia.

Wartość aktywów w subfunduszach PPK inPZU na koniec lutego 2021 roku wyniosła ponad 473 mln złotych. Instytut Emerytalny – niezależna organizacja skupiająca ekspertów zajmujących się systemem emerytalnym, ubezpieczeniami i długoterminowym oszczędzaniem – wziął pod lupę zarządzających PPK. Z przygotowanego raportu wynika, że TFI PZU jest jedną z trzech najlepszych instytucji pod kątem efektywności zarządzania PKK w 2020 roku. Przeciętnie uczestnik PPK w PZU uzyskał zwrot na poziomie 105,3%.

– Nasi zarządzający funduszami osiągnęli lepszy wynik od 17 instytucji, które otrzymały zgodę PFR na oferowanie PPK. Co ważne wspieramy nie tylko pracodawców, ale oferujemy również benefity pracownikom. Zatrudnieni w jednostkach sektora finansów publicznych, którzy dołącza do PPK w TFI PZU mogą skorzystać z bezpłatnych badań w placówkach PZU Zdrowie i NNW, a także zniżek na ubezpieczenia oraz atrakcyjnych ofert na produkty bankowe. 31 marca rusza również specjalna loteria dla wszystkich uczestników PPK– informuje Marcin Żółtek.

Będzie mógł w niej wziąć każdy, kto jest uczestnikiem PPK w TFI PZU. Wystarczy spełnić trzy proste warunki:

  • posiadać aktywny dostęp do swojego rachunku PPK w serwisie inPZU.pl, a w danych uzupełniony adres e-mail,
  • otrzymać na rachunek PPK co najmniej jedną wpłatę,
  • nie zrealizować żadnego rodzaju wypłaty ani nie złożyć deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat.

Co miesiąc wśród uczestników zabawy losowane będą dwa iPhony 11. Loteria potrwa rok, a pierwsze losowanie już w połowie maja. Wystarczy zgłosić się raz, żeby wziąć udział we wszystkich kolejnych losowaniach. Dlatego osoby, które dołącza do zabawy od początku loterii mają większe szanse na wygraną.

TFI PZU zarządza aktywami o łącznej wartości 35 mld złotych i jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce.