impact’19 to największe wydarzenie gospodarcze tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Odbędzie się ono 21/22 maja w Krakowie i weźmie w nim udział kilka tysięcy gości oraz ponad dwustu pięćdziesięciu międzynarodowych mówców, w tym Paweł Surówka, prezes zarządu PZU. Na miejscu obecni będą m.in. przedstawiciele władz, szefowie agencji rządowych, a także liderzy innowacji, środowiska start-upowe i akademickie oraz reprezentanci największych firm w Polsce. Czekają na nich dwa dni ciekawych dyskusji, inspirujących spotkań oraz pasjonujących debat na temat zmian, jakie obecnie zachodzą w gospodarce i tego, co czeka nas w najbliższych latach.

PZU jako partner strategiczny po raz kolejny włączy się w organizację wydarzenia. Podczas impact’19 przygotowana zostanie specjalna strefa networkingowa PZU. Wszyscy goście, którzy ją odwiedzą, będą mieli okazję, żeby porozmawiać z ekspertami PZU, którzy na co dzień odpowiedzialni są za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w grupie. Podczas impact’19 w strefie PZU wyląduje statek kosmiczny. Każdy z odwiedzających będzie mógł do niego zajrzeć i udać się w podróż na okołoziemską orbitę.

Grupa PZU konsekwentnie realizuje projekty z obszaru innowacji i nowych technologii. Tylko w zeszłym roku zrealizowaliśmy kilkanaście pilotażowych projektów z obszarów wykorzystania danych, cyfryzacji procesów oraz interakcji z klientem – powiedział Paweł Surówka, prezes zarządu w PZU. – Mówimy o takich rozwiązaniach jak PZU GO czy wykorzystanie sztucznej inteligencji w analizie zdjęć w dokumentacji technicznej szkód komunikacyjnych.

Podczas wydarzenia ogłoszone zostaną również wyniki konkursu organizowanego przez portal Money.pl. Paweł Surówka jest nominowany w kategorii „Człowiek Roku”. Doceniony został m.in. za rekordowe wyniki, jakie osiągnął w 2018 roku PZU. Są to najlepsze rezultaty od ponad pięciu lat. Grupa pobiła rekordy wyniku netto i zrealizowała wszystkie postawione przed nią najważniejsze cele.

Wydarzenia organizowane przez impact CEE skupiają się na tematyce związanej z cyfrową gospodarką i wpływem technologii na całe społeczeństwo. W tym roku zaplanowane spotkania i dyskusje odbędą się w ramach ośmiu ścieżek tematycznych: fintech & e-commerce, mobility rEVovolution, next health, digital industry, applied AI, digital state, space Odyssey oraz science to business.


więcej: impactcee.com