Silna reprezentacja PZU w konkursie sektora sprzedaży i obsługi klienta – Polish National Sales Awards! Laureatką konkursu w kategorii: Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń została Jaoanna Steifer, z Obszaru Warmińsko–Mazurskiego. Gratulujemy!

Za nami finałowa gala konkursu sektora sprzedaży i obsługi klienta Polish National Sales Awards, w którym mieliśmy aż pięcioro finalistów z PZU! 

POLISH NATIONAL SALES AWARDS jest pierwszym i jedynym przedsięwzięciem w Polsce, którego zadaniem jest promocja i wdrażanie nowoczesnych standardów profesjonalnej sprzedaży w oparciu o zasady dobrych praktyk. PNSA wyróżnia za wybitne kompetencje, ponadprzeciętne osiągnięcia oraz wysokie standardy etyczne. 

Poznajmy naszych finalistów!Laureatka Konkursu w kategorii: Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń
Joanna Steifer
Dyrektor Sprzedaży Wyłącznej, obszar Warmińsko-Mazurski

Mam wyjątkowo dużo szczęścia, ponieważ moja zawodowa rzeczywistość, jest również moją pasją. Realizuję cele biznesowe, zarządzam obszarem sprzedaży, współpracuję ze wspaniałymi ludźmi, wyznaczając nowe kierunki rozwoju sieci sprzedaży. Jedno z moich największych osiągnięć właśnie się spełniło – zostałam laureatką PNSA w kategorii Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń i jestem z tego dumna. Jak działam w pracy? Mam trzy zasady – pierwsza to realizacja planów, druga – realizacja tychże planów w dobrej atmosferze, trzecia – rozwój pracowników. Po pracy – nie zwalniam, wsiadam na motor i cieszę się każdą chwilą.

Zobaczcie, komu Joanna przekazała swoją nagrodę!

Mamy przyznane także wyróżnienie w konkursie!Wyróżnienie w kategorii: Dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń
Dariusz Kwiręg

Dyrektor Sprzedaży Wyłacznej, obszar Wielkopolski Północ

Zdecydowałem się wziąć udział w konkursie, żeby pokazać ciężką pracę, jaką wykonał mój Zespół – sukcesy i wyzwania z jakimi się mierzyliśmy. Nie bez znaczenia był również fakt, że namawiam moich ludzi do udziału w programach rozwojowych i innych inicjatywach w naszej firmie. Tym razem miałem szansę dać przykład. Już samo zakwalifikowanie się do finału, potraktowałem jako sukces. Wyróżnienie przyjąłem z ogromną radością, którą potęgowała jeszcze żywiołowa reakcja sympatyków PZU, obecnych na Gali. Takich Kibiców nie miała żadna inna firma! Bardzo dziękuję za Wasz doping!
W PZU spędziłem 19 lat, zanim zdecydowałem się sprawdzić, jak działa konkurencja. Po kilku latach wróciłem. Tym razem w pełni świadomie. Przyciągnęły mnie tu z powrotem dwie rzeczy: ambitne zadania i niesamowici, potrafiący współpracować ze sobą ludzie. Ludzie, którym zależy, dla których firma jest czymś więcej, niż tylko pracodawcą. To właśnie zadania i atmosfera w zespole, dają mi energię do działania i motywację do dawania z siebie więcej. Zespół Wielkopolska Północ to bardzo zgrany, zaangażowany team. Staram się wspierać go swoją wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim daję dużo swobody w działaniu. Wierzę, że doświadczając, próbując nowych rozwiązań ludzie najszybciej się rozwijają. Chciałbym, żeby moi ludzie, tak jak ja, czerpali z pracy radość i satysfakcje. Ufam, że angażowanie jest skuteczniejsze niż motywowanie.


Wśród finalistów mieliśmy również naszych Kierowników Sprzedaży Agentów Wyłącznych.
Wojciech Kotlicki
Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych, obszar Dolnośląski

ZS AW Wrocław 308

Konkurs PNSA to dla mnie symboliczna wisienka na torcie. Starania o swój rozwój i udział w tym wydarzeniu, zacząłem nieświadomie 3 lata temu, przystępując do programu rozwojowego PZU #terazTY. Cała ta droga, wszystkie przebyte szkolenia, inspiracje, pochłonięte książki i case'y biznesowe, mocno przybliżyły mnie do zostania finalistą tego prestiżowego konkursu. Jeśli chodzi zaś o mój rozwój, najlepiej odda to myśl J. L. Wiśniewskiego „Człowiek żyje, dopóki wszystko go ciekawi”. A ja po prostu kocham życie, więc tą moją ciekawość staram się zaspokajać poprzez ciągłe szukanie inspiracji, zarówno do mojego życia zawodowego, jak i prywatnego. W pracy stawiam przede wszystkim na dobre relacje ze swoimi współpracownikami oraz indywidualne podejście do każdego z nich. Moją codzienną misją jest tak rozwijać swoich ludzi, by również samemu stawać się lepszym managerem, realizując jednocześnie ich cele, całego zespołu, jak i swoje. „Prawdziwą wielkość osiągamy wyłącznie wtedy, gdy pomagamy osiągnąć wielkość innym.” – John GordonPiotr Serwatko
Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych, obszar Podkarpacki

ZS AW Dębica 80

Udział w PNSA był dla mnie nowym doświadczeniem i wyzwaniem, tym bardziej cieszę się, że znalazłem się w gronie finalistów. Nie ukrywam, że były emocje poprzedzone pracą nad przygotowaniem materiału i rozmową. Chciałem zdobyć nowe doświadczenie więc skorzystałem z szansy jaką dało mi PZU. Obecnie w Grupie PZU w Pionie Klienta Detalicznego, jest wiele inicjatyw, programów, w których każdy może znaleźć szanse rozwoju zawodowego. Można wybierać z szerokiej listy tematów, które leżą w sferze naszych zainteresowań. Jestem dumny z tego, że od 18 lat pracuję w Grupie PZU, uczestniczę w wielu inicjatywach oraz pomagam innym w pracy zawodowej. Od początku swojej kariery w Grupie PZU, jestem związany z pionem sprzedaży. Na co dzień zarządzam Zespołem Agentów ubezpieczeniowych i skupiam się nie tylko na zadaniach, ale przede wszystkim na wspieraniu w realizacji celów współpracujących ze mną doradców oraz poszukiwaniu możliwości rozwoju portfela ich klientów. Bartłomiej Jasica
Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych, obszar Mazowiecki Południe

ZS AW Warszawa 103

Tytuł finalisty XII edycji Polish National Sales Awards, to dla mnie ogromne wyróżnienie i docenienie efektów mojej pracy, pomysłów, osiągnięć i wartości etycznych, które są mi bliskie na co dzień. Osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe bez wsparcia naszej firmy. Praca w PZU daje sporo możliwości do rozwoju. Jestem m.in. laureatem I edycji Programu Rozwojowego #terazTY na ścieżce menedżerskiej, dzięki któremu miałem możliwość uczestniczenia w wielu szkoleniach, podjęcia studiów podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, czy ukończenia Programu Rozwoju Menedżerów ICAN Business Advisor. W codziennej pracy z agentami ważne są dla mnie dobre, partnerskie relacje oraz zaufanie. Istotne znaczenie ma dla mnie rekrutacja i efektywnie realizowany proces wdrożenia nowych agentów do bieżącej pracy – wykorzystuję przy tym moją wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Najbardziej do pracy motywuje mnie zaangażowany zespół i realizacja założonych celów.

Redakcja: Marta Żukowska

Monika Stelmaszek

Monika Stelmaszek

Senior HR Business Partner, Biuro Zarządzania Kadrami

Monika Stelmaszek

W dzisiejszym świecie, jedno jest pewne - zmiana. Czasami dynamiczna, nieoczekiwana, zmuszająca do podjęcia innej decyzji, kierunku rozwoju, planu na przyszłość. Sytuacja na całym świecie, skłoniła nas do wygenerowania nowych pomysłów, procesów, kreatywnych rozwiązań i skorzystania z technologicznych nowości, również w sferze HR. Przede wszystkim z myślą o rozwoju kompetencji pracowników Obszaru Sprzedaży, którzy są Laureatami naszego wewnętrznego programu rozwojowego #terazTY. Udział w nim, otworzył szansę realnego rozwoju w Grupie PZU, dostosowanego do indywidualnych potrzeb. Ma na celu wzrost wiedzy produktowej, kompetencji menedżerskich i technik sprzedaży, co w efekcie końcowym, przełoży się na pozytywny odbiór we współpracy z siecią sprzedaży. W ramach programu #terazTY, korzystamy z wiedzy i doświadczenia ekspertów i liderów Grupy PZU, oraz najlepszych trenerów na zewnętrznym rynku szkoleniowym. Niezwykle budujące jest to, kiedy widzimy jak Laureaci naszych wewnętrznych programów rozwojowych, wypływają na szersze wody, by znaleźć się wśród najlepszych na rynku, czego dowodem jest tak liczna reprezentacja PZU w konkursie Polish National Sales Awards. W 2021 r. w dalszym ciągu naszym priorytetem jest podążanie z duchem czasu i edukacja. Praca z 77 osobową grupą Laureatów programu #terazTY, jest niezwykłym doświadczeniem i powodem do dumy – są oni niewyczerpalnym źródłem energii i ogromną motywacją.

Monika Wyrwa

Monika Wyrwa

Kierownik Zespołu Szkoleń Sieci Sprzedaży, Biuro Efektywności Sprzedaży

Monika Wyrwa

Jesteśmy niezwykle dumni z tak mocnej reprezentacji PZU wśród Laureatów tego prestiżowego konkursu! Jeszcze rok temu, mimo, że prowadziliśmy szkolenia w formie zdalnej to żyliśmy w przeświadczeniu, że “pewnych szkoleń nie da się zrobić on-line”. Dziś to hasło, jest zupełnie nieaktualne. W 2020 roku Zespół Trenerów Sieci Sprzedaży, przeanalizował wszystkie programy szkoleniowe, stworzył nowe scenariusze i zupełnie nowe programy. Z wielką odwagą wystartowaliśmy w świat wirtualnej rzeczywistość, który dziś jest naszą codziennością. Nigdy nie zrezygnujemy z możliwości spotkania się na sali szkoleniowej. To nasze najmocniejsze paliwo. Jednak dzięki pandemii wiemy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! W 2020 roku stworzyliśmy 11 nowych cykli szkoleniowych dla agentów oraz pracowników Obszarów Sprzedaży, gościliśmy blisko 25 tys. uczestników na webinarach. Podczas 143 autorskich sesji, dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem. Chcecie wiedzieć co planujemy w 2021 roku? Jedno jest pewne! Nie zwalniamy tempa! Zaglądajcie do kalendarzy szkoleniowych!

Agnieszka Słupek

Agnieszka Słupek

Główny Specjalista ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży, Biuro Efektywności Sprzedaży

Agnieszka Słupek

Nie samą pracą człowiek żyje! Co nie zawsze bywa proste… Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, płaszczyzny życia zawodowego i prywatnego, bardzo się przenikają i są trudne do rozgraniczenia. W ramach Zespołu #rozwojowePKD, który powstał w Biurze Efektywności Sprzedaży, zaproponowaliśmy działania mające na celu odzyskanie równowagi praca/życie prywatne. To prawdziwa BOMBA! Tak! „Bomba rozwojowa z programem #terazTY”. Dzięki tej inicjatywie, możemy uczestniczyć w zajęciach jogi, treningu bokserskim, posłuchać motywujących wykładów, które w głównej mierze nawiązują do życia prywatnego i posiadanych pasji… To właśnie dzięki pasji, nasze życie jest pełniejsze, o czym w sześciu filmowych produkcjach, opowiadali pracownicy PZU, zachęcając do jej poszukiwania, posiadania i rozwoju. W naszej pracy dbamy o siebie i innych! Dbamy o połączenie przyjemności z wartościowym działaniem, które niesie za sobą dobrostan psychiczny. To ten stan napędza i motywuje nas do kolejnych działań!