Sławomir Szczepaniak, Legionowo , Ogrodowa 12A

https://sszczepaniak.agentpzu.pl

Przypadek? Nie sądzę... Jak otworzyłem biuro agenta w Legionowie

Poznajcie historię Sławka, agenta, który w końcu na swojej drodze zawodowej, znalazł pracę spełniającą jego wszystkie oczekiwania. Jest swoim szefem, pracuje jak chce, ma kontakt z ludźmi, których bardzo lubi i jest właścicielem agencji ubezpieczeniowej. Zapraszamy na rozmowę z agentem, którą przeprowadziła Marta Prykiel - Koordynator Rozwoju Sieci Wyłącznej.


Skąd pomysł na pracę w branży ubezpieczeniowej?
Tak zupełnie szczerze, to czysty przypadek. Ale z tego co wiem, słuchając wywiadów z różnymi agentami, to dosyć częsta sytuacja w przypadku tego zawodu. Po 12 latach w gastronomii, stwierdziłem, że czas na zmiany. Szukając miejsca dla siebie, poprzez pracę w sprzedaży bezpośredniej m.in. w branży energetycznej, nieruchomości, trafiłem na ogłoszenie rekrutacyjne PZU. Dzięki wielu pozytywnym czynnikom we współpracy z firmą, zdecydowałem się skoncentrować na branży ubezpieczeniowej.

Jakie były początki Twojej współpracy z PZU?
Początki, jak to zwykle bywa, nie należały do najłatwiejszych. Dużo produktów do nauki, szereg informacji do przyswojenia, no i budowanie swojego portfela klientów od zera. Jest co robić. No ale nie byłem z tym wszystkim sam. Otrzymałem duże wsparcie od mojego zespołu sprzedaży, szczególnie od mojego Kierownika. Cykl szkoleń w Akademii Adepta również był bardzo pomocny.

Co lubisz najbardziej w swojej pracy?
W tej pracy lubię przede wszystkim to, że nie jest nudna, schematyczna. To, że każdego dnia jestem w różnych miejscach. Dla mnie ważne jest również to, że jestem swoim szefem i sam ustalam sobie godziny mojej pracy. No i oczywiście to ,że poznaję mnóstwo ludzi, wiele ciekawych historii, życiorysów.

Legionowo – dlaczego wybrałeś akurat tę lokalizację dla rozwoju swojego biznesu?
Wybrałem tę lokalizację ze względu na jej położenie. Mieszkam stosunkowo niedaleko, a moje przyszłe plany osiedlenia się na stałe, są związane z tymi terenami. Była to też " biała plama" na mapie biur agentów PZU. Znalazłem lokal w dogodnej lokalizacji, w mieście które, jak się później dowiedziałem jest jednym z najgęściej zaludnionych miast w Polsce. Przypadek? Nie sądzę...

Jak zamierzasz pozyskiwać klientów z tego rynku?
Swoje działania zamierzam oprzeć o kampanie w mediach społecznościowych, jak tez marketing tradycyjny w sprzedaży, czyli tzw. "booting". Większość osób, pracujących w sprzedaży wie, że sukces w tej branży zależy od pochodzenia... Ile pochodzisz, tyle zarobisz :).

Posiadasz piękne biuro w standardzie Agent 2.0, jakie stawiasz teraz przed sobą cele?
Na początek budowa marki na rynku lokalnym, zasilenie agencji nowymi osobami. A jeżeli te działania przyniosą spodziewany skutek, może kolejne biura...?

Czego życzyć Ci przy tej okazji?
Myślę, że poprosiłbym o życzenia wytrwałości i nieustępliwości w dążeniu do zamierzonych i dobrze zaplanowanych celów.

Tego życzymy!

Małgorzata Gargas-Marut

Małgorzata Gargas-Marut

Dyrektor Sprzedaży Wyłącznej - Obszar Mazowiecki Południe

Małgorzata Gargas-Marut

Sławomir Szczepaniak, to jeden z najlepszych Agentów Adeptów zrekrutowanych w ostatnich latach w moim Obszarze Sprzedaży. Z przyjemnością obserwuję jego rozwój i to, jakie osiąga sukcesy w ostatnim czasie. Bardzo się cieszę, że Sławek podjął kolejny ważny krok na drodze rozwoju, w ramach PZU - otwierając biuro Agent 2.0. w Legionowie. Jestem pewna, że prowadzona przez niego placówka będzie charakteryzowała się wysokim standardem jakości obsługi klienta i profesjonalnym doradztwem ubezpieczeniowym.

Bartłomiej Jasica

Bartłomiej Jasica

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych

Bartłomiej Jasica

Sławek to prawdziwy ekspert w zakresie ubezpieczeń majątkowych, życiowych oraz produktów emerytalnych. Podejmuje ciągle nowe wyzwania, które przekładają się na liczne sukcesy sprzedażowe. Sławek dba o klienta i przygotowuje dla niego najlepszą, dostępną ofertę ubezpieczeniową. Profesjonalizm i aktywność, to coś, co towarzyszy mu na co dzień w pracy. Otwarcie biura w Legionowie, to kolejny ważny krok w rozwoju jego biznesu. Trzymam mocno kciuki za kolejne sukcesy Sławka!

Marta Prykiel

Marta Prykiel

Koordynator Rozwoju Sieci Wyłącznej

Marta Prykiel

Ze Sławkiem współpracuję od początku jego kariery zawodowej w PZU. Przez blisko 3 lata pracował jako Agent Terenowy, ale tak naprawdę zawsze myślał o tym, aby otworzyć własne biuro. Konsekwentnie trzymał się swojego planu i z końcem 2021 roku ten cel zrealizował. Sławek to osoba bardzo pozytywna, zaangażowana, nie boi się podejmować wyzwań i stawiać kolejnych kroków w rozwoju własnym oraz swojego biznesu. Dowodem na to, jest właśnie otwarcie biura Agenta 2.0 w największej dotychczas tzw. "białej plamie" w Polsce. Życzę mu samych sukcesów. Jego skromne progi znajdują się w Legionowie przy ul. Ogrodowej 12a - do których wszystkich serdecznie zapraszam.