Przedstawiamy kolejnego Kierownika, do którego zespołu możesz dołączyć jako agent ubezpieczeniowy. Tym razem w naszym cyklu poznajemy bliżej Martę Zwierzchowską.

Kierownik Sprzedaży Agentów Wyłącznych PZU SA to lider, który cały czas wspiera swoich agentów. Dostarcza odpowiednich informacji, ale też motywuje i wspólnie określa zadania. To ktoś, kto realizuje zespołowe cele sprzedażowe i rekrutacyjne, budując przez to silny zespół profesjonalnych agentów.

Przedstawiamy Martę Zwierzchowską z Chorzowa, z którą rozmawia Agnieszka Ducka-Waś, Główny Specjalista ds. Rozwoju Sieci Wyłącznej.

Marta, jak długo pracujesz w PZU?
Po studiach podjęłam pracę dorywczą w PZU, szukając w tym czasie swojej wymarzonej wówczas posady w księgowości. Okazało się, że ubezpieczenia wciągnęły mnie tak bardzo, że jestem z związana z naszą firmą już od dwudziestu lat. Nie próżnowałam w tym czasie, ponieważ przeszłam przez wiele różnych, ciekawych stanowisk, z każdego wynosząc nową wiedzę, umiejętności, doświadczenie. To bardzo pomaga mi w obecnej pracy. Dziś nie wyobrażam sobie już pracy nigdzie indziej, jak w sprzedaży. To zdecydowanie moje miejsce.

Kogo przede wszystkim szukasz do swojego Zespołu?
Powiem krótko: szukam osób, którym chce się chcieć. Dwoma rękoma podpisuję się pod równaniem „wiem + umiem + chcę = robię to!”. Żeby robić coś dobrze, nie może zabraknąć żadnego z tych elementów. Wiedzę i umiejętności pomagamy zdobywać naszym Adeptom w ramach szkoleń i warsztatów, naturalnie nabywają je także wraz z czasem i doświadczeniem zawodowym. Dlatego szukam „chęci”. Ludzi otwartych, lubiących nowe wyzwania, dynamiczną pracę i oczywiście ludzi.

Jakie cechy Twoim zdaniem, powinien posiadać kandydat, aby zostać dobrym agentem?
Bardzo cenna jest żyłka przedsiębiorcy, czy chęć szefowania sobie, co powiedzmy sobie szczerze - wymaga dużej samodyscypliny i motywacji. Dlatego te na pewno są niezwykle istotne. Ale także ambicja, umiejętność stawiania sobie własnych celów i wyzwań, a dzięki nim spełnianie marzeń. Ponieważ jeśli w taki sposób budujemy swoją ścieżkę zawodową, praca zamienia się w pasję. Ostatnia rzecz, którą bym podkreśliła to elastyczność (jako, że jedno co pewne, to zmiana) i chęć nauki – przy tak szerokiej ofercie ubezpieczeniowej PZU zdecydowanie jest się czego uczyć. Dzięki temu nasi agenci mogą mieć pewność, że są w stanie kompleksowo i na najwyższym poziomie obsłużyć swoich klientów.

Ile czasu potrzeba, aby nabrać pewności siebie w tym zawodzie? 
Odpowiem trochę przewrotnie, że można mieć pewność już od pierwszych dni. Wydaje się nierealne? A jednak! Na początku współpracy „pewnością” naszych Adeptów jestem ja i Specjalista Produktowy. Zaplecze w postaci chętnego do pomocy Zespołu Sprzedaży, to jeden z najbardziej cennych elementów wdrożenia nowych agentów.

Na jakie wsparcie może liczyć osoba, która zgłosi się do Ciebie?
Stawiający pierwsze kroki Adept jest w stałym kontakcie z naszym Zespołem. Wie, że może zadzwonić z każdym pytaniem, z każdą prośbą o pomoc – to bezcenne w okresie wdrożenia. Nauka produktów, technik sprzedażowych i innych umiejętności tak zwanych miękkich – to jedno. Natomiast ogromne znaczenie we wdrożeniu nowych agentów ma na pewno szeroka pomoc w ofertowaniu, przygotowanie do rozmów sprzedażowych, asysta w spotkaniach itp. To właśnie świadomość, że w żadnym momencie nie pozostanie się samym ze swoim brakiem doświadczenia, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności tego, co się robi, już od pierwszych dni.

Marta, co najbardziej cenisz sobie w pracy w PZU?
Ludzi, których spotykam na swojej zawodowej drodze. Z pasją, ogromnym doświadczeniem, zaangażowanych, z ciekawymi pomysłami – każdy do tej Firmy wnosi coś innego. Obecnie mam przyjemność pracować z ambitnym i ciekawym ubezpieczeń Specjalistą Produktowym oraz grupą wzajemnie się wspierających i zwyczajnie po ludzku, sympatycznych agentów.

I na koniec ostatnie pytanie, cały czas rozmawiamy na temat pracy, a tak prywatnie, co lubisz robić i czym się interesujesz najbardziej?
Uwielbiam muzykę na żywo – jestem totalnym koncertoholikiem. I kocham góry: wyznaczanie tras, osiąganie celu, pokonywanie własnych słabości i satysfakcja na szczycie – z widoków i z siebie. Z pewnością akurat te cechy przydają mi się także w mojej codziennej pracy.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy samych pozytywnych doświadczeń w pracy z Twoimi Agentami. 


Zapraszamy do kontaktu z Martą:

tel.:  666-886-176
e-mail: mazwierzchowska@pzu.pl
linkedIn:  linkedin.com/in/mzwierzchowska

Czy warto współpracować z Martą? Przekonaj się osobiście!

A co o Marcie mówią nasi agenci?


Katarzyna Pycior
WWW
Marta kipi energią i pozytywnym nastawieniem do świata, ludzi i pracy. Aż dziw bierze, że w tak filigranowej osobie jest taki power. Dla Marty szklanka jest zawsze do połowy pełna. Nie! Ta szklanka jest zawsze pełna. Inspiruje, porywa do pracy i wydobywa sprzedażowy potencjał. Jak się należy, to pochwali. Pomaga. I to mi się w Marcie bardzo podoba. Trochę mniej mi się podoba, że bardzo dużo wymaga i skutecznie egzekwuje :) No, ale po to jest manager, a Marta jest do tej roli stworzona.


Zuzanna Czechowska
WWW
Z Martą pracuje się komfortowo. Jest osobą punktualną, sumienną i zaangażowaną. Wywiązuje się z zadań, które na siebie przyjmuje, tym samym pomaga nam w rozwiązywaniu ważniejszych, czy bardziej skomplikowanych spraw. Możemy się do niej zwracać ze wszystkimi zagadnieniami, co do których pojawiają się wątpliwości. Jest dla nas dostępna również poza godzinami swojej pracy. Ten sposób komunikacji i pracy daje nam satysfakcję.


Katarzyna Grela
WWW
Marta jest Kierownikiem, który bardzo pomaga nam w codziennej pracy. Mam z nią stały kontakt i zawsze mogę liczyć na jej wsparcie. Polecam współpracę z Martą – jestem przekonana, że każdy będzie z niej zadowolony.


Redakcja: Marta Żukowska