Poznaj DNA Biznesu - szkolenia biznesowe dla agentów

Szkolenia rozwojowe są przeznaczone dla agentów, multiagentów, dealerów i brokerów PZU SA i PZU Życie SA. Program szkoleń startuje 15 września i bazuje na pięciu obszarach tematycznych: efektywność osobista, rozwój biznesu, komunikacja w biznesie, zarządzanie i przywództwo oraz ja w biznesie.

To, co obecnie buduje przewagę konkurencyjną na rynku, to tzw. małe różnice, rozumiane jako indywidualne zasoby danej jednostki. Wiele zależy od naszej wiedzy, umiejętności i postawy, warto więc brać udział w szkoleniach rozwojowych, takich jak DNA Biznesu w PZU.

15 września, podczas eventu online, gdzie będzie miała miejsce premiera całego programu, będziemy mogli spotkać się z liderami świata biznesu. W trakcie swoich wystąpień zaproszą nas w podróż, w trakcie której będziemy mogli odkrywać czynniki wpływające na osiągnięcie sukcesu, podkreślając rolę skutecznej komunikacji w relacjach biznesowych, oraz przekażą solidną porcję motywacji, tłumacząc jak z ich perspektywy można rozwinąć własną efektywność.

Uczestnicy takich spotkań mogą sami zdecydować, co z poznanego materiału jest dla nich ważne lub ciekawe i co zastosują w najbliższym czasie w swojej pracy. Szkolenia rozwojowe to nie tylko ścisła wiedza czy umiejętności, dzięki którym można wyróżnić się na rynku. W wielu przypadkach pozwalają one zmienić punkt widzenia. Często okazuje się, że wyzwania, z którymi ktoś do tej pory sobie nie radził, można rozwiązać, stosując inne metody, lub że pewne techniki można jeszcze ulepszyć. Uczestnicy szkoleń poznają także ekspertów z różnych branż, dzięki którym poznają ciekawe rozwiązania, możliwe do zastosowania „od ręki” w swojej codziennej pracy. To przydatne na każdym etapie kariery – zarówno dla osób poczatkujących w świecie sprzedaży ubezpieczeń, jak i dla osób  z dużym doświadczeniem, którzy mogą zainspirować się do poszerzenia palety swojej „skrzynki z narzędziami” stosowanymi w sprzedaży. Z tych wszystkich powodów w PZU powstał specjalny cykl spotkań online DNA Biznesu.

Co zyskujesz?

 • zdobywanie nowych umiejętności praktycznych
 • poszerzanie wiedzy teoretycznej
 • wymiana doświadczeń z ludźmi z branży
 • podnoszenie kwalifikacji co daje możliwość podejmowania się coraz większych wyzwań, co często prowadzi do awansu
 • docenienie ze strony szefa
 • wraz ze wzrostem kompetencji wzrost pewności siebie oraz wyższe poczucie własnej wartości
 • po szkoleniu wzrasta jakość wykonywanej pracy
 • zwiększa się wewnętrzna motywacja do rozwoju i pracy osoby, która ukończyła szkolenie.


DNA Biznesu w liczbach po pierwszej edycji:

 • W ramach cyklu DNA Biznesu odbyło się 48 szkoleń w 5 obszarach tematycznych.
 • Łącznie wzięło w nich udział 2750 osób.
 • Do laureatów konkursów w sumie trafiły 144 nagrody książkowe.
 • Uczestnicy wypełnili 765 ankiet.


Co mówią uczestnicy szkoleń z 2021 r.?

 • "I znowu po szkoleniu pełna głowa. Dziękuję za to!"
 • "Świetna konstrukcja szkolenia, dzięki niej sprowadziliśmy nasz tok myślenia na nowe tory. Dostaliśmy wędkę, teraz należy złowić nią rybę."
 • "Czuję, że organizacja szkolenia wymagała sporo pracy, rzetelnego podejścia i spójnej koncepcji, co zadziałało fantastycznie! Bardzo dziękuje i będę korzystać!"
 • "Swobodnie prowadzone, a zarazem konkretne i praktyczne szkolenie, wszystko do zastosowania w praktyce!"


Zapraszamy serdecznie agentów współpracujących z PZU do udziału w programie. Będzie inspirująco i motywująco.Redakcja: Marta Żukowska

Agnieszka Szczepaniak

Agnieszka Szczepaniak

Koordynator DNA Biznesu

Agnieszka Szczepaniak

Pierwsza edycja DNA Biznesu pokazała, że zaproponowana formuła niesie wiele wartości. Dlatego jesienią rusza kolejna odsłona tych szkoleń. – Obecnie jako biuro wspieramy ponad 47 tys. podmiotów sprzedaży. Liczymy na to, że wiele z nich weźmie udział w DNA Biznesu. W tym roku z naszej oferty rozwojowej będą mogli skorzystać agenci, multiagenci, dealerzy i brokerzy z PZU SA i PZU Życie. Każdy może zapisać się na dowolną liczbę spotkań online, które odbędą się od września do listopada. Za ich sprawą chcemy przede wszystkim wesprzeć sieć sprzedaży w sprawnym zarządzaniu biznesem oraz wzmacniać postawy służące realizacji ich celów.

Monika Wojtasiewicz

Monika Wojtasiewicz

Główny Specjalista ds. Zarządzania Szkoleniami

Monika Wojtasiewicz

Nie ma cudownego przepisu na sukces. Na powodzenie w biznesie ma wpływ wiele czynników, ale chyba najważniejszy element to zadbanie o siebie, o swój rozwój. To jak przedsiębiorca działa i funkcjonuje przekłada się na efekty jakie osiąga w biznesie. Dlatego też DNA Biznesu chce wzmocnić wszystkie najistotniejsze obszary rozwoju w biznesie.