Wypadek czy choroba mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku. W 2018 roku policja odnotowała 31 410 wypadków drogowych, a liczba rannych wyniosła 37 tys. osób. Statystki dotyczące ciężkich chorób również nie są optymistyczne – szacuje się, że w Polsce na raka zapadnie jedna na trzy osoby urodzone po 1960 r. 

Jako ubezpieczyciel i operator medyczny doskonale znamy problemy z jakimi zmagają się osoby dotknięte zdrowotnymi skutkami nieprzewidzianych zdarzeń – wypadków, nowotworów czy innych ciężkich chorób. Wiemy, że szybkie podjęcie leczenia jest często jedyną szansą na odzyskanie zdrowia. Dlatego stworzyliśmy indywidualne ubezpieczenie PZU Plan na Zdrowie, które będąc przystępne cenowo odpowiada na główne obawy związane ze zdrowiem – mówi Julita Czyżewska, prezes PZU Zdrowie.  

Dla kogo jest to ubezpieczenie
Indywidualne ubezpieczenie PZU Plan na Zdrowie – to propozycja dla osób, które chcą zapewnić sobie i bliskim szybki dostęp do usług medycznych - w razie ciężkiej choroby, czy następstw nieszczęśliwego wypadku oraz zyskać prywatną opiekę medyczną na co dzień. Ubezpieczenie zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów w ciągu maksymalnie 5 dni, a do internisty i pediatry w ciągu 2 dni roboczych. Jest dostępne w całej Polsce – placówki medyczne (własne i partnerskie) sieci PZU Zdrowie są już w ponad 550 miastach, w tym także w powiatowych. Oferta przeznaczona jest dla osób, które nie ukończyły 64 roku życia (również ich małżonków i partnerów życiowych oraz dzieci do 18 roku życia lub – jeśli się uczą – do 25 roku życia). To również doskonałe rozwiązanie dla obcokrajowców, którzy mieszkając i pracując w Polsce, szukają produktu ubezpieczeniowego, który zapewni im dostęp do prywatnej opieki medycznej. Aby zawrzeć polisę, wystarczy paszport i wskazanie polskiego adresu zamieszkania. Przy zawarciu ubezpieczenia nie jest wymagane podanie informacji o stanie zdrowia.

Elastyczna oferta
Dużą zaletą ubezpieczenia PZU Plan na Zdrowie jest możliwość dopasowania zakresu opieki medycznej do indywidualnych potrzeb. Wystarczy rozszerzyć ubezpieczenie podstawowe (zapewniające dostęp do konsultacji lekarskich i badań w razie następstw nieszczęśliwego wypadku), o przynajmniej jedno spośród trzech ubezpieczeń dodatkowych, by zapewnić sobie i swoim bliskim optymalną ochronę. Dzięki ubezpieczeniom dodatkowym, można zyskać opiekę medyczną na wypadek:

ciężkiej choroby (ubezpieczenie dodatkowe W Ciężkiej Chorobie), np.: udaru mózgu, zapalenia mięśnia sercowego, choroby Alzheimera, Parkinsona, kleszczowego zapalenia mózgu, stwardnienia rozsianego. Ubezpieczenie zapewnia dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych przez rok od daty pozytywnego rozpatrzenia zgłoszenia o wystąpieniu choroby.

nowotworu złośliwego (ubezpieczenie dodatkowe W Leczeniu Nowotworu), w tym coraz częściej diagnozowanych u Polaków: czerniaka, nowotworu piersi, szyjki macicy, jądra, prostaty, tarczycy, nerki, czy płuc. W przypadku zdiagnozowania nowotworu złośliwego ubezpieczenie zapewnia dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych przez 3 lata. Ponadto zapewnia organizację drugiej opinii medycznej oraz konsylium lekarskiego, a także wsparcie finansowe, które pacjent może przeznaczyć na dowolny cel, np. na wydatki związane z procesem leczenia w kraju i zagranicą.

Ubezpieczenie podstawowe można rozszerzyć również o codzienną opiekę medyczną (ubezpieczenie dodatkowe W Trosce o Ciebie), w ramach której dostępne są wizyty u specjalistów (bez skierowania), badania diagnostyczne (laboratoryjne, USG, RTG, TK, RM), zabiegi ambulatoryjne, a nawet szczepienia i zabiegi rehabilitacyjne.

Warto bo…
…osoby zmagające się z ciężką chorobą czy konsekwencjami nieszczęśliwego wypadku, wymagają natychmiastowej pomocy i potrzebują jak najszybciej rozpocząć diagnostykę, podjąć skuteczne leczenie i dzięki temu ograniczyć ryzyko powikłań. Dzięki ubezpieczeniu PZU Plan na Zdrowie, otrzymają dostęp do konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w krótkim czasie, w największej sieci prywatnych placówek medycznych w Polsce – PZU Zdrowie.

Ile to kosztuje
Ubezpieczenie podstawowe z dodatkiem zapewniającym opiekę medyczną na co dzień, można kupić już od 60 złotych miesięcznie. Dla polis rodzinnych (już od 2 osób), przewidziana jest zniżka w wysokości 10% składki łącznej.

Dowiedz się więcej o PZU Plan na Zdrowie.

Źródło: KGP, raport „Wypadki drogowe w Polsce w 2018 r.”.
Źródło: Medonet.pl, „Co trzeci Polak zachoruje na raka. W diagnozie mogą pomóc testy genetyczne”.