Masz wpływ na swoje życie – ubezpiecz je w PZU

Zdrowie, rodzina i jej bezpieczeństwo, w tym finansowe, to wartości najważniejsze dla Polaków niezależnie od sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Troska o drugiego człowieka, zapewnienie stabilności finansowej i odpowiedniej ochrony zdrowia – tym kieruje się również PZU, oferując szeroki wybór ubezpieczeń skrojonych odpowiednio do potrzeb klientów.


Pandemia wpłynęła na pogłębienie obaw Polaków dotyczących zdrowia. Natomiast obecna sytuacja ekonomiczna i geopolityczna wpływa na obawy finansowe, co związane jest z zadłużeniem, poziomem oszczędności, a także zmienną sytuacją na rynkach inwestycyjnych.
Ubezpieczenia są doskonałym sposobem na ochronę przed nieprzewidzianymi wydarzeniami. Pozwalają zabezpieczyć finansowo przyszłość naszą i naszych bliskich. Pamiętajmy, że na każdym etapie życia mamy inne potrzeby, aspiracje i problemy. Dlatego w PZU klienci mogą znaleźć cały wachlarz ochrony skrojonej specjalnie dla nich. Oferujemy m.in. ubezpieczenia posagowe, zdrowotne i życiowe, a więc produkty chroniące to co dla nas najważniejsze, czyli dzieci i zdrowie – mówi Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Indywidualne ubezpieczenie na życie. Młodzi ludzie obawiają się tego, jak poradzą sobie finansowo w razie poważnych problemów zdrowotnych. Dla nich dobrym rozwiązaniem jest polisa na życie z ochroną na wypadek ciężkich chorób. PZU zapewni im m.in. wypłatę świadczenia w razie zdiagnozowania nowotworu złośliwego. Oferujemy też. np. ubezpieczenie dodatkowe, w ramach którego w razie poważnego zachorowania zorganizujemy i opłacimy wyjazd oraz leczenie za granicą. Składka za takie ubezpieczenia rośnie wraz z wiekiem ubezpieczonego – dla młodych osób jest więc bardzo korzystna.

Indywidualne ubezpieczenie na życie – jedna polisa dla całej rodziny. W PZU mamy możliwość stworzenia wspólnej polisy dla całej rodziny. W ramach takiego ubezpieczenia można zapewnić bliskim wsparcie finansowe na wypadek swojej śmierci, a także m.in. otrzymać świadczenie w razie ciężkiej choroby czy pobytu w szpitalu – zarówno ubezpieczonego, jak i małżonka oraz dzieci. Polisa może objąć również organizację i pokrycie kosztów wyjazdu i leczenia za granicą, których wysokość  w wielu przypadkach może sięgać setek tysięcy euro. Rodzice mogą też ubezpieczyć się na wypadek utraty sprawności, by w tak trudnej sytuacji móc np. zatrudnić pomoc domową, opiekunkę dla dziecka, dostosować mieszkanie czy po prostu utrzymać rodzinę.

Ubezpieczenie posagowe. Dobrym sposobem na zgromadzenie kapitału na start dziecka w dorosłe życie jest polisa posagowa. Zawierając takie ubezpieczenie w PZU, rodzice decydują – w zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych – jak długo chcą oszczędzać, jaką kwotę dziecko otrzyma po zakończeniu umowy oraz jak często chcą opłacać składki.

Oprócz ochrony indywidualnej, ubezpieczyciel oferuje grupowe ubezpieczenia na życie i zdrowie, z których mogą skorzystać pracownicy za pośrednictwem swojego pracodawcy. Ich niewątpliwym atutem jest niższa składka niż w przypadku ubezpieczeń indywidualnych, co jest szczególnie ważne dla osób, które dopiero zaczynają zarabiać. Większość polis grupowych w PZU zapewnia rodzicom świadczenie pieniężne po urodzeniu dziecka. Jeśli pracodawca zapewnia też dostęp do prywatnej opieki medycznej, to warto sprawdzić, czy ubezpieczeniem można objąć też dziecko. Możliwość szybkiego skonsultowania dolegliwości dziecka z pediatrą daje rodzicom nieocenione poczucie bezpieczeństwa.

Grupa PZU to nie tylko ubezpieczenia na życie, to również największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 200 letnią tradycją. Działa w pięciu krajach. W samej Polsce dba o bezpieczeństwo 22 mln klientów, gdzie jest niekwestionowanym numerem jeden rynku ubezpieczeniowego, wiceliderem na rynkach bankowym i inwestycyjnym, a także trzecim i najszybciej rozwijającym się graczem na rynku opieki zdrowotnej.

Kampania ubezpieczeń życiowych „Masz wpływ na swoje życie” wystartowała 3 października i potrwa do 27 listopada. W działania promocyjne zaangażowana została najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek – ambasadorka marki PZU. Działania będą prowadzone w internecie oraz profilach PZU w mediach społecznościowych. Zakup mediów zrealizował dom mediowy Sigma Bis.