Kompleksowe PZU Auto – PZU rusza z kampanią ubezpieczeń komunikacyjnych

PZU przygotował kompleksową ofertę dla kierowców. Największy polski ubezpieczyciel zapewnia pełną ochronę auta – PZU AC + OC + NNW + assistance w wariancie Super – już od 75 zł miesięcznie w abonamencie.

PZU w ramach szerokiego pakietu assistance oferuje teraz również unikatową na rynku ubezpieczeniowym usługę fachowego sprawdzenia używanego auta przed jego zakupem. W przypadku, gdy ubezpieczony samochód uległ wypadkowi, PZU wykonał usługę, a właściciel zdecyduje się na zakup innego auta na rynku wtórnym, w ramach ubezpieczenia assistance w wariancie Super może skorzystać z weryfikacji jego stanu technicznego przez eksperta. Usługa będzie dostępna niezależnie od tego, czy uszkodzone auto zostało naprawione, sprzedane, oddane do kasacji itp.

To innowacyjne rozwiązanie na rynku ubezpieczeniowym. Większość aut, które jeżdżą po polskich drogach, ma średnio około 11 lat. Kierowcy przy zakupie używanego pojazdu obawiają się, że może ono mieć ukryte wady, o których nie poinformuje sprzedawca, a większość z nas nie jest w stanie ich samodzielnie wykryć, nie mając specjalistycznej wiedzy czy sprzętu. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i zapewnić fachową pomoc. Nasi eksperci sprawdzą wybrane auto w dowolnym miejscu w Polsce i przygotują dla klienta szczegółowy raport – podkreśla Tomasz Piekarski, dyrektor Biura Produktów Komunikacyjnych PZU.

Klient w raporcie otrzyma szczegółowe dane na temat interesującego go auta. Eksperci zweryfikują 200 punktów kontrolnych w wybranym pojeździe z rynku wtórnego. Sprawdzą m.in. zgodność numeru VIN z dokumentami, ocenią komorę silnika, w tym ślady wycieków, sprawdzą nalepki kontrolne, poziom płynów i oleju. Zmierzą grubość lakieru pod kątem przeprowadzonych napraw blacharsko-lakierniczych oraz ogólny stan karoserii. Zweryfikują także stan szyb pod kątem uszkodzeń oraz stan opon i obręczy kół a także wnętrze pojazdu. Podczas jazdy testowej ocenią pracę silnika, układu wydechowego, występujące drgania i działanie kontrolek. W raporcie klient znajdzie także szczegółową dokumentację zdjęciową pojazdu, ewentualnych uszkodzeń. Eksperci oszacują także realną wartość auta i koszt napraw wykrytych uszkodzeń.

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych PZU jest bardzo atrakcyjna cenowo. Decydując się na pełen pakiet OC, AC, NNW i PZU Pomoc w Drodze w wariancie Super płatny w abonamencie, klient może liczyć na ochronę już od 75 zł miesięcznie. Ubezpieczenia PZU Auto można kupić za pośrednictwem serwisu internetowego mojePZU, infolinii, u jednego z 5500 agentów lub w ponad 400 oddziałach PZU w całej Polsce.

Jak podkreśla Tomasz Piekarski, ubezpieczenia komunikacyjne w PZU chronią w niemal każdej kryzysowej sytuacji, jaką właściciel auta jest w stanie sobie wyobrazić.

 Niezależnie od tego, czy auto ulegnie awarii, uszkodzi je zwierzę, upadające drzewo lub grad czy też padnie łupem złodzieja w Polsce albo za granicą, zapewniamy natychmiastową pomoc. Eksperci PZU są dostępni przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, a organizowana przez nas pomoc drogowa dociera na miejsce zdarzenia średnio w ciągu 21 minut. Współpracujemy z ponad 1000 warsztatów naprawczych w całej Polsce i zapewniamy sprawną obsługę szkód. Dzięki temu nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie nawet w najtrudniejszych sytuacjach – mówi Tomasz Piekarski.