Franczyza z PZU: jakie wymogi trzeba spełnić?

W przedostatniej części naszej serii "Franczyza z PZU" przedstawiamy Magdalenę Urbaniak – Koordynatorkę Rozwoju Sieci, która wytłumaczy nam jakie wymogi trzeba spełniać, by współpracować PZU?


Prywatnie Magda jest miłośniczą dobrej, mocnej kawy (koniecznie sypanej), podróży bliższych i dalszych. A w weekendy oddaje się swojej pasji kulinarnej, gotując dla najbliższych.

Magda, jakie wymogi trzeba spełnić, aby współpracować z PZU?
Najważniejszym wymogiem jest chęć rozwoju swojego biznesu. Zarówno chęci, jak i kwestie formalne muszą iść w parze. Wymagamy średniego wykształcenia, niekaralności, prowadzenia lub założenia (przy naszym wsparciu) własnej działalności gospodarczej. Dalej już prowadzimy za rękę, szkolimy, przygotowujemy do zawodu, do egzaminu KNF. Nasz franczyzobiorca musi też mieć do dyspozycji lokal, własny lub wynajmowany. W zależności od wybranego standardu, mamy określone wymogi, a ofertę współpracy można dopasować do swoich potrzeb i możliwości.Co lub kto jest Twoją inspiracją w pracy i na co dzień?
Uwielbiam pracowitych i ambitnych ludzi. Takie osoby zawsze wywołują we mnie podziw, ale jednocześnie są dla mnie źródłem inspiracji do rozwoju. Mam szczęście otaczać się na co dzień takimi właśnie osobami, które zarażają mnie swoim entuzjazmem, kreatywnością i zaangażowaniem. Z kolei mój wewnętrzny motywator to chęć ciągłego rozwoju. Moje motto to „każdego dnia być lepszą wersją siebie”.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z PZU?
Moja przygoda z PZU rozpoczęła się w 2013 roku, trafiłam tu z chęci dokonania zmiany w swoim życiu zawodowym. To była bardzo dobra decyzja, której nigdy bym nie zmieniła. Pracę w PZU rozpoczęłam na stanowisku Dyrektora Oddziału w Pionie Sieci Grupy, później przez kilka lat była Kierownikiem Sprzedaży Agentów Wyłącznych, a od października 2022 r. jestem Koordynatorem Rozwoju Sieci Wyłącznej.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
W swojej pracy najbardziej lubię kontakt z ludźmi, brak monotonii i wielozadaniowość. Jestem osobą komunikatywną, ceniąca sobie relacje z drugim człowiekiem i to sprawia, że każdy dzień w mojej pracy jest niepowtarzalny. Co jest super, ponieważ odtwórcza, monotonna praca jest nie dla mnie.

A co w Twojej pracy jest największym wyzwaniem?
Paradoksalnie największe wyzwanie w mojej pracy stanowią ludzie. Każdego dnia spotykam się i rozmawiam z innymi osobami. Każda z tych osób ma inny charakter, inne poglądy, swoje przyzwyczajenia. Wyzwanie dla mnie stanowi nakłonienie tych osób do tego, aby zechciały wyjść ze swojej strefy komfortu i otworzyły się na nowe rozwiązania, nowe technologie i nowe możliwości sprzedażowe.

Czy Twoim zdaniem każdy może prowadzić własny biznes?
Według mnie, niestety nie każdy może prowadzić własny biznes. Kiedyś powiedziałabym, że jest inaczej. Natomiast przez lata pracy i obserwacji różnych przedsiębiorców, stwierdzam, że własna działalność gospodarcza nie jest dla każdego. Aby być własnym szefem, wymagana jest przede wszystkim duża samodyscyplina, konsekwencja, niejednokrotnie gotowość do wielu wyrzeczeń, rezygnacji z czasu wolnego itp. A to wszystko po to, aby z czasem rozwijając swoją firmę, móc zostać pracodawcą dającym kolejne miejsca pracy i umieć cieszyć się z osiągniętego sukcesu.

Jakie Twoim zdaniem cechy powinien mieć dobry sprzedawca?
Dobry sprzedawca powinien mieć coś z psychologa. Powinien umieć wysłuchać klienta, po to, aby trafnie rozpoznać jego potrzeby i znaleźć wspólnie z nim rozwiązanie idealnie dopasowane do jego potrzeb. Dobry sprzedawca to dla swojego klienta źródło wiedzy, ale i wsparcie w kłopotliwych sytuacjach.

Co Twoim zdaniem cechuje człowieka sukcesu?
Dla mnie człowiek sukcesu to osoba otwarta na nowe wyzwania, posiadająca wizję, wytrwała. Nie chodzi o to, by za wszelką cenę dążyć do osiągnięcia zamierzonego celu, nie patrząc na innych, zatracając swoje wartości, lecz o to, aby wiedzieć, po co coś robimy, do czego dążymy. Ważne, aby się nie poddawać i walczyć dalej. Człowiek sukcesu powinien również umieć wyciągać wnioski ze swoich, ale i z cudzych niepowodzeń.


rozmawiała: Marta Żukowska