Co to jest franczyza?

Zapraszamy na cykl o własnym biznesie ubezpieczeniowym „Franczyza z PZU”. W naszej biznesowej serii, przedstawimy Koordynatorów Rozwoju Sieci Wyłącznej, którzy w krótkich wywiadach przybliżą podstawowe zagadnienia związane z franczyzą i możliwością otworzenia swojej agencji ubezpieczeniowej pod szyldem PZU.


Dziś przedstawiamy Łukasza Kołodziejczyka - Menedżera Rozwoju Sieci Wyłącznej, który prowadzi zespół 10 koordynatorów, pracujących na terenie całej Polski. Na co dzień miłośnik motoryzacji, a w szczególności dwóch kółek, fan aktywnego wypoczynku i PS5.

Jakie zagadnienie franczyzowe chciałbyś dziś wyjaśnić?
Na początku tego cyklu, warto zacząć od tego, czym w ogóle jest franczyza. 

Co to jest franczyza:

Franczyza to udostępnienie własnego, sprawdzonego pomysłu na biznes innemu podmiotowi. Franczyza jest jak magnes, przyciąga swoją siłą, która tkwi w marce, usłudze i oferowanym produkcie. Przedsiębiorca może korzystać z pomysłu i prestiżu marki, działa samodzielnie, ale musi przestrzegać norm ustalonych w umowie franczyzowej.

Nasz program franczyzowy PZU, przewiduje trzy poziomy, o różnej formie wsparcia PZU. Dopasowaliśmy je na miarę potrzeb i możliwości agentów w małych i dużych miejscowościach. Zapewniamy perspektywę rozwoju naszym doświadczonym partnerom, a początkującym chcemy ułatwić start w biznesie.
Więcej informacji na temat możliwości prowadzenia własnego biznesu ubezpieczeniowego pod szyldem PZU znajduje się w zakładce: agentpzu.pl/franczyza


Zapraszamy również na bliższe poznanie Łukasza i jego podejścia do pracy.

Co lub kto jest Twoją inspiracją w pracy i na co dzień?
Inspiracją do pracy jest mój zespół, który na co dzień zaraża mnie entuzjazmem, pozytywną energią, kreatywnością, otwartością i tą naturalna chęcią pomocy. To tylko potwierdza moje przekonanie, że firma to ludzie.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z PZU?
Moja przygoda z PZU rozpoczęła się w 2013 r., od wysłania CV na zastępstwo, na stanowisko Kierownika Agentów Wyłącznych. Następnie pojawiła się możliwość awansu do Zespołu Rozwoju Sieci i ta przygoda trwa do dziś.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?
Najbardziej cenię sobie w pracy niepowtarzalność, brak monotonii, bo każdy dzień przynosi nowe wyzwania.

A co w Twojej pracy jest największym wyzwaniem?
Wyzwaniem jest utrzymanie wysokiego poziomu standardu pracy mojego zespołu, jak również mojej pracy. Stale się rozwijamy i musimy nadążać za trendami, dbając nie tylko o podnoszenie własnych kwalifikacji, ale i o utrzymanie standardu naszej pracy na wysokim poziomie. Dbamy wspólnie o dobrą atmosferę i ambitne wyzwania. 

Czy Twoim zdaniem, każdy może prowadzić własny biznes?
Własny biznes wiąże się z odpowiedzialnością, systematycznością, determinacją do osiągnięcia celu. Jeżeli ktoś odnajduje w sobie te cechy, nadaje się do prowadzenia własnego biznesu. 

Jakie, Twoim zdaniem, cechy powinien mieć dobry sprzedawca? 
Moim zdaniem dobrego sprzedawcę charakteryzuje: cierpliwość, umiejętność słuchania, uczciwość, nastawienie na realizacje celów (świadomość biznesowa), odpowiedzialność oraz chęć rozwoju.

Co, Twoim zdaniem, cechuje człowieka sukcesu?
Każdy ma swoją definicję sukcesu i dla każdego oznacza on co innego. Myślę, że każdy z sukcesów, niezależnie od definicji, ma wspólny mianownik, taki jak: pracowitość, samoświadomość, kreatywność i najważniejsze - wiara w siebie.
Redakcja: Marta Żukowska