Dobra Drużyna PZU spotkała się w Lublinie z kapitanką Igą Świątek!

Trwa nabór wniosków do programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Organizacje sportowe mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 15 tys. zł. Środki można przeznaczyć między innymi na dofinansowanie do zakupu sprzętu, wynajem obiektów treningowych lub organizację zawodów. 7 czerwca na boisku Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca programu. W wydarzeniu udział wzięła prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła oraz zwyciężczyni niedawnego turnieju Roland Garros, najlepsza na świecie tenisistka i kapitanka Dobrej Drużyny PZU Iga Świątek. Nie zabrakło też pozostałych ambasadorów programu i dzieci z różnych klubów i drużyn sportowych, które podczas spotkania w Lublinie rywalizowały o Puchar Dobrej Drużyny PZU.

To było wspaniałe sportowe wydarzenie. W jednym miejscu, na boisku Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej, spotkali się zawodowi sportowcy oraz dzieci, które dzięki realizowanemu przez PZU programowi mają szansę na rozwijanie swoich sportowych pasji. Program Dobra Drużyna PZU wspiera kluby, drużyny, akademie oraz inne stowarzyszenia i związki sportowe, które propagują aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Dziś zrzesza on już ponad 25 000 dzieci i nastolatków z ok. 30 drużyn i klubów sportowych ze wszystkich zakątków Polski. Za ideą programu idą nie tylko słowa, lecz także czyny. Największy polski ubezpieczyciel zachęca dzieci do uprawiania sportu poprzez m.in. organizowanie turniejów sportowych, jak ten dzisiejszy z turniejem o puchar Dobrej Drużyny PZU.  Pokazuje także, że prowadzenie zdrowego stylu życia pomaga ochronić młodzież przed problemami zdrowotnymi w przyszłości.

Warto być w Dobrej Drużynie

Prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła przypomniała cel powołania Dobrej Drużyny PZU, która odgrywa istotną rolę w aktywizacji dzieci i młodzieży. PZU dzięki temu programowi wyrównuje również szanse, zapewniając możliwość uprawiania sportu małym sportowcom z niepełnosprawnościami i dzieciom z mniejszych miejscowości, które mają utrudniony dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej lub ograniczoną możliwość wyjazdów na zawody. Przypomniała również, że ubezpieczyciel uruchomił niedawno nowy program prewencyjny w ramach Dobrej Drużyny PZU. Od 10 maja do 30 czerwca wszystkie stowarzyszenia i fundacje, kluby i związki sportowe, uczniowskie kluby sportowe, ludowe zespoły sportowe i kluby sportowe działające jako spółki akcyjne lub spółki z o.o. mogą składać wnioski o dofinansowanie zajęć sportowych. To wspaniała okazja, żeby zdobyć wsparcie w wysokości 5 tys. , 10 tys.  lub 15 tys.  złotych na zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów na treningi, organizację zawodów, udział w turniejach (np. transport, wpisowe), organizację zawodów (np. nagrody, obsługa sędziowska, obsługa medyczna, zakup napojów dla uczestników), a także pokrycie innych kosztów związanych z organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji dot. naboru oraz regulamin programu znajduje się na stronie:  https://www.pzu.pl/dobra-druzyna

Pierwsza rakieta świata gra z Dobrą Drużyną PZU

W wydarzeniu uczestniczyła najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek, która do Lublina przybyła niemal wprost z Paryża, gdzie w ub. sobotę po raz drugi wygrała wielkoszlemowy French Open.  Prezes PZU pogratulowała Idze niesamowitego w tym sezonie pasma sukcesów.  Odniosła się także do jej roli głównej ambasadorki i kapitanki Dobrej Drużyny PZU:

– Iga jest inspiracją dla wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi i przykładem osoby, która pokazuje, jak można i należy realizować marzenia i ambitne cele. Współpracę z nią jako główny sponsor podejmowaliśmy, gdy była siedemnastą rakietą świata. Już wtedy byliśmy przekonani, że ma wielki potencjał, a wspierając ją finansowo możemy pomóc jej stać się najlepszą zawodniczką na świecie – mówiła dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

- Chcę być osobą, która motywuje dzieci do aktywności fizycznej. To nie musi być od razu sport na wysokim poziomie. W tym wieku istotne jest, by ruch był przede wszystkim zabawą dla najmłodszych, by sportowa pasja ich wciągnęła. Najważniejsze są korzyści zdrowotne, jakie z tego wyniosą. Dlatego Dobra Drużyna PZU to świetna inicjatywa, tym bardziej, że wyrównuje szanse dzieci z różnych miejsc i w różnej kondycji. Bardzo zależy mi też na tym, by za moją sprawą tenis stał się bardziej popularny – mówiła Iga Świątek.

Spotkanie z Igą uradowało dzieci z różnych klubów i drużyn sportowych uczestniczących w programie Dobra Drużyna PZU, które pojawiły się w Lublinie. Mali zawodnicy mieli okazję przywitać się z nią i wręczyć rakiecie nr 1 bukiet urodzinowych kwiatów.

Podczas wydarzenia młodzi zawodnicy rywalizowali także o puchar Dobrej Drużyny PZU. – Jest większy od tego, który wywalczyłam na kortach Rolanda Garrosa – zażartowała Iga Świątek.

Raport „Ruszamy dalej z PZU”

Potrzebę zwiększenia aktywności fizycznej dzieci potwierdzają wyniki raportu „Ruszamy dalej z PZU”, który można pobrać ze strony www.pzu.pl/dobra-druzyna. Aż 52% rodziców dostrzega negatywy wpływ długiego okresu pandemii na kondycję fizyczną ich dzieci. Bardzo znamienne jest też, że od 2019 roku roczna liczba wizyt u specjalistów dziecięcych operatora medycznego PZU Zdrowie (z takimi problemami małych pacjentów, jak skrzywienia kręgosłupa, wzrost wagi, problemy z koncentracją czy choroby oczu) wzrosła aż o 80%. Program Dobra Drużyna PZU to odpowiedź na ten negatywny trend, który został spowodowany pandemią. To wyraz dbałości o kondycję i zdrowie dzieci i młodzieży oraz kształtowanie prawidłowych nawyków.