PZU rusza do nadmorskich i mazurskich kurortów z wielką akcją promującą bezpieczeństwo podczas wakacji.
Od soboty, 7 lipca, przez siedem kolejnych weekendów na dzieci i rodziców będzie czekało mnóstwo atrakcji - zajęcia sportowe, konkursy, spotkania z gwiazdami, koncerty, przedstawienia z Niestraszkami. Będzie też można zrobić sobie badania profilaktyczne i skorzystać z porad lekarzy. Akcję prowadzimy wspólnie z Telewizją Polsat.

Tegoroczne lato nad Bałtykiem zapowiada się naprawdę gorąco. Wspólnie ze Słoneczną Stacją Polsatu pojawimy się w sześciu najpopularniejszych nadmorskich kurortach oraz w Olsztynie:

Krynica Morska 07-08 lipca;
Olsztyn 14-15 lipca;
Łeba 21-22 lipca;
Ustka 28-29 lipca;
Kołobrzeg 04-05 sierpnia;
Świnoujście 11-12 sierpnia;
Międzyzdroje 18-19 sierpnia.


Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy Niestraszkową Strefę Dziecięcą, a w niej zabawy, karaoke, konkursy oraz warsztaty edukacyjne podczas których Niestraszki w formule zabawy i interakcji przekazywać będą dzieciom wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na głównej scenie Słonecznej Stacji nie zabraknie również bezpłatnych, edukacyjnych przedstawień „Przygody Niestraszków”.
– Chyba każde dziecko uważa, że wakacje to najlepszy czas w roku. Ale by przywieźć z nich same dobre wspomnienia, trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zresztą, warto o nich pamiętać nie tylko latem. Wspólnie z Niestraszkami uczymy bezpiecznych zachowań w najlepszej możliwej formie, czyli przez zabawę – mówi Dorota Macieja, członek zarządu PZU Życie.

W ramach akcji zapraszamy również do strefy PZU Zdrowie, w której będzie można zadbać o swoją formę fizyczną i zdrowy wypoczynek. Na urlopowiczów czekać będą specjaliści – dietetyk i dermatolog, którzy oprócz bezpłatnych porad przeprowadzą analizę składu ciała oraz badanie zmian skórnych. Dodatkowo, zachęcamy wszystkich do ćwiczeń fizycznych pod okiem naszych profesjonalnych instruktorów.

Relacje będzie można oglądać w każdą niedzielę, od 15 lipca, na antenie Polsatu. Gospodarzami będzie energetyczny duet Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. Powtórka programu będzie w soboty o godzinie 11:00 w Super Polsat.

Podczas akcji Bezpieczne lato PZU będzie zachęcać także społeczności lokalne oraz organizacje pozarządowe do włączenia się w projekt grantowy POMOC TO MOC.

W tegorocznej edycji naszej akcji wspieramy działania, które propagują zdrowy tryb życia i zwiększają bezpieczeństwo rodzin. Nabór inicjatyw prowadzony jest przez stronę www.pomoctomoc.pl. Ze swoim pomysłem zgłosić się mogą zarówno osoby fizyczne - we współpracy z lokalnymi organizacjami - jak i stowarzyszenia i fundacje. Czekamy na Wasze pomysły!