Czy wiesz, że jako rowerzysta również możesz (i warto o to zadbać) się ubezpieczyć od różnego rodzaju zdarzeń? Po pierwsze warto zaznaczy, że w zależności od wybranej opcji ubezpieczenie może działać na terenie Polski lub za granicą (w wariancie rozszerzonym. Pewnie zastanawiasz się teraz, w jakich sytuacjach możesz skorzystać z ubezpieczenia PZU Rowerzysta? Po pierwsze obowiązuje ono przy nieszczęśliwych wypadkach. Kolejny przypadek to na przykład atak epilepsji albo omdleni podczas jazdy rowerem – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy możemy zemdleć. Dodatkowym wariatem jest ubezpieczenie od zawału serca. Jednak co w przypadku jeśli nasza jazda rowerem to nie tylko miejskie wycieczki, ale też poważne wyprawy górskie? Oczywiście ubezpieczenie może zostać rozszerzone o sporty wysokiego ryzyka (tak jak właśnie kolarstwo górskie).
Warto wziąć pod uwagę to, że ubezpieczenie PZU Rowerzysta chroni każdego rowerzystę (nie tylko tego, który to ubezpieczenie posiada). Daj również możliwość ubezpieczenie rzeczy, które są przewożone przez jadącego (takie jak cenne przedmioty w sakwie) – właśnie w tym przypadku przydać się może dodatkowe ubezpieczenie bagażu podróżującego.
Kolejnym dodatkowym, ale niezwykle ważnym dla miłośników rowerów jest ubezpieczeni casco roweru! Otrzymasz wtedy odszkodowanie jeśli Twój rower zostanie zniszczony.
Ubezpieczenie to możesz kupić u jednego z agentów ubezpieczeniowych w Toruniu.
Czy wiesz, że posiadając hulajnogę możesz ją ubezpieczyć? Jeśli nie wiedziałeś o tym do tej pory koniecznie przeczytaj.
Hulajnogi powróciły po latach i na ulicach polskich miast widać ich coraz więcej ich więcej. Nic dziwnego – pozwalają na szybkie przemieszczenie się z miejsca na miejsce, są ogólnodostępne ( w wielu miastach można je po prostu wypożyczyć i pozostawić w dogodnym miejscu) i bardzo modne. Jednak nie zawsze są bezpieczne. Może niektórzy z was słyszeli historię jazdy hulajnogą po warszawskiej autostradzie – na pewno nie można tego robić ze względów bezpieczeństwa (oraz prawnych – mandat był za pewnie bardzo dotkliwy).
Możesz się ubezpieczyć zarówno jeśli korzystasz z miejskich hulajnóg, jak i w przypadku jeśli posiadasz swój sprzęt.
Jakie są najważniejsze powody, aby ubezpieczyć swoją hulajnogę?
Jakie sytuacje obejmuję ubezpieczenie hulajnogi?
Jako posiadacz motocykl przede wszystkim musisz (jest to obowiązek prawny) posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Chroni ono zarówno Ciebie, jak i innych uczestników ruchu – więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu – kliknij tutaj:
Zasady dotyczące ubezpieczenia motocykla są niemalże takie same jak zasady ubezpieczenia samochodu! Należy koniecznie zadbać o obowiązkowe ubezpieczenie OC, oraz warto dokupić dodatkowe – tak jak AC.
Dlaczego warto dokupić ubezpieczenie AC do motocykla? Przede wszystkim dlatego, że jest to dla Ciebie – jako kierowcy – dużo większa ochrona. Motocykl jest dużo lżejszy i mniejszy niż samochód (zazwyczaj) i dlatego łatwiej go ukraść. Ponadto motocykle ponoszą zazwyczaj w wypadkach i kolizjach większe szkody niż samochody.
Jacht-casco – ubezpieczenie, które obejmuje takie sytuacje jak na przykład wywrócenie jachtu, zatonięcie lub kolizję z inną jednostką pływającą. Oczywiście to nie wszystkie sytuacje w których będziesz ubezpieczony – pełną listę poznasz u swojego agenta PZU w Toruniu!
OC użytkowników – w tym przypadku chronisz zarówno siebie, jak i innych pływających. Ubezpieczenie obejmuje przypadki, gdy ty lub twoja załoga wyrządzicie szkody osobom trzecim na przykład w kolizji.